Kiri: Hariv programm koolilaste terviseteadlikkuse tõstmiseks

Septembri algab Eesti koolides tervislike eluviiside tutvustamisele suunatud hariduslik programm ?Suur banaanijaht?, mida viib üheksas Euroopa riigis läbi üks maailma juhtivaid banaanikasvatajaid Chiquita.

Augustis jõuavad kõigisse Eesti koolidesse üleskutsed programmis osalemiseks. Programmi kutsutakse osalema I-IV klassi õpilasi ja nende õpetajaid ning selle raames on võimalik kaasa teha Chiquita lauamängu-, joonistamis- ja kirjutamisvõistluses.

Üheksas Euroopa riigis läbi viidava programmi eesmärgiks õpetada lastele tervisliku toitumise aluseid, sest ülekaalulisus on muutumas üha suuremaks probleemiks kogu Euroopas ning sellest ei jää puutumata ka Eesti noored.

Hariva lauamängu abil õpivad lapsed tundma toiduainetes sisalduvaid toitaineid, mäng suunab neid enam mõtlema sellele, kui kasulik on nende tervisele suhu pistetud kartulikrõps või puuvili.

Koolidesse saadetava mängu ja muude infomaterjalide näol on tegemist väärtusliku õppematerjaliga, lisaks sellele on aktiivsematel koolidel võimalik võita enam kui kolmekümne tuhande kroonini ulatuvaid rahalisi auhindu uute õppematerjalide soetamiseks. Programmi auhinnafond ulatub 50 000 kroonini, kõik aktiivselt kaasa teinud õpilased saavad Chiquitalt tänutäheks puuvilju.

Igasse Eesti kooli, kust laekub sooviavaldus programmis osalemiseks, saadetakse lauamängud, mida on sobilik mängida loodusõpetuse, kehalise kasvatuse tunnis või vahetunnis.

Lisaks sellele saab iga koolilaps iseseisvalt osaleda võistluses ?Hoia suveenergiat!?, mille raames oodatakse laste joonistusi-kirjutisi suvistest tegemistest.

Kõigil õpetajatel, kes soovivad oma õpilasi mängu kaasata, palume saata sooviavaldus, kooli nimi ja kontaktandmed aadressil banaanijaht@hot.ee

MERVI LILL
Euro RSCG PR
Kommunikatsiooniagentuur

blog comments powered by Disqus