Kiri: Ettevõtjad kogusid poiste elu päästmiseks 160 000 krooni

Lastekaitsepäeval toimunud heategevusoksjonil koguti kahe raskelt haige poisi ravirahaks 115 000 krooni. Koos teiste oksjonil viibinute toetuse ning arvetele kantud rahaga on laste heaks nädalaga kogutud 160 000 krooni. Poiste raviks on vaja veel üle 40 000 krooni.

Nelja ettevõtte ? AS-i Kunda Nordic Cement, AS-i Kontek Int, AS-i HC Betoon ja Peri AS-i ? ühisel eestvedamisel toimunud heategevusoksjonil ostis  40 000 krooni eest betoonskulptuuri ?Võti? AS Ehitustööriist eesotsas juhataja Ivar Valdmaaga.

Lisaks tegid üheksa oksjonil osalenud teist firmat poiste heaks 5000 ? 15 000-krooniseid annetusi ning Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi arveldusarvetele on erinevate firmade ja eraisikute poolt kantud üle 45 000 krooni.

Oksjoni ja annetuste kogumise eesmärk on korjata raha neeruhaigust põdeva 7-aastase Rando ning 15-aastase liigesehaige Mihkli elu päästmiseks.

Tartu Ülikooli Kliinikumis tihti raskes seisus lebav Rando põeb luupusehaigust. Lapse neerud on suures osas kahjustatud ning teda võib päästa vaid neerusiirdamine, millele peaks eelnema spetsiaalne ravikuur. Ülitugevale ravimile, mida Rando kindlasti paar aastat enne operatsiooni vajab, et operatsioon üle elada, kulub aastas üle 30 000 krooni. Kuna ravimid ei kuulu kompenseeritavate ravimite nimekirja, siis Rando ravi täies mahus ei kompenseerita.

Aravetelt pärit Mihklit ootab ilma ravita liigeste moondumise ja tugeva luude hõrenemise tõttu eluaegse voodihaige saatus. Praegu on tema sõrmed kõveralt peopessa surutud ning ta lonkab. Kui tema ravi praegu katkeb, kaob võimalus talle mõne aasta pärast puusaproteesi paigaldada ning poiss ei saa enam liikuda. Mihkli raviks kulub aastas 120 000 krooni. Ka Mihkli ravi ei kuulu kompenseeritava ravi nimekirja.

Raviraha leidmiseks valmis kunstnik Marju Vaheri ning nelja firma koostöös unikaalne betoonskulptuur ?Võti?, mis lastekaitsepäeval heategevusoksjonile läks.

Veel puudu oleva raviraha leidmisel saavad poisse aidata kõik, ka teie.

Poiste abistamiseks on endiselt avatud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi arveldusarved.

RAIVO VESIAID

MERIKE KAUNISSAARE

blog comments powered by Disqus