Kiri: 30. juulil ilmus Eesti Põllumehe esimene number

Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliit (EPTK) hakkas EL Phare projekti toel välja andma infolehte Eesti Põllumees.

Leht postittatakse tasuta 3 500 Eestimaa tegevpõllumehele, lisaks ka kõigile maaomavalitsustele, maaraamatukogudele ja kesk- ning maakonnalehtedele. Esimene number on mahus 12 A3.

Lehes on peaministri pöördumine; üleskutse välja selgitada, millised siseriiklikud regulatsioonid on meie põllumeestele karmimad kui teistes EL riikides; EPTK nõukogu esimehe Kalev Kreegipuu pöördumine, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ülevaade EL suunalisest tegevusest ja põllumeeste Brüsseli esindaja Aivar Niinemäe tööst; EMI teaduri Valdek Loko artikkel Eesti põllumajanduse tulevikust Euroopa Liidus, nõuandeid ja infot PRIAlt, põllumajandusministeeriumilt ja Maaelu Edendamise Sihtasutuselt. Tutvustatakse ka EPTK liikmesorganisatsioone Tartumaa Põllumeeste Liitu ja Jõgeva Tootjate Liitu. Ilmatark Enno Kalde kirjutab ilmast ja humorist-põllumees Kaarel Tuvikese jaoks on rubriik Tuvikese anekdoodid.

Järgmine infoleht ilmub kuu aja pärast. Phare projekti lõppedes plaanib EPTK jätkata tegevpõllumeestele suunatud tellitava väljaandega.

Eesti Põllumajandustootjate Keskliit

blog comments powered by Disqus