Kinosõbrad saavad Puurmanis ja Põltsamaal filmi nautida

Filmisõbrad, kes on kaks kuud üksnes kino suletud uksi vaatama pidanud, saavad juba täna ja homme Põltsamaa vallas taas filmikunsti nautida, sest avatakse autokino.


„Idee tõi meile Puurmanis noortega töötav Heinrich Toss, kes juba eelmisel aastal mõtte välja käis. Nüüd, kui eriolukord välja kuulutati, oli rohkem põhjust sellele mõtlema hakata,“ ütles Põltsamaa kultuurikeskuse juhataja Janne Karu.
Koostöös anti autokino mõttele hoogu. „Hakkasime asja ajama aprilli algul ja suhtlesime ka terviseametiga. Vabariigi valitsuse otsusega on 15. maist autokinod lubatud ja nii idee tegelikkuseks saigi,“ rääkis Karu.
Sellel korral vaadatakse filmi „Klassikokkutulek 3“. „Kuna me mitut filmivahendajat kätte ei saanud, tegime koostööd Kinobussiga. Ühtlasi korraldasime sõprade seas väikese küsitluse ja selgus, et paljudel on „Klassikokkutulek 3“ vaatamata. Kindlasti tahame, et tegemist oleks Eesti filmiga, et toetada oma filmitegijaid,“ selgitas Karu filmivalikut.
Kinosõbrad peavad reeglitest kinni pidama. Hoida tuleb juba tuntud 2 + 2 vahemaad ja tulla kohale pool tundi varem. Autos võib viibida kaks inimest, kui tegemist ei ole perekonnaga. Ja autost väljuda võib ainult tõsise vajaduse korral.
Autodki paigutatakse kahemeetriste vahedega. Esimesel korral pole plaanis filmi kõrvale toidupoolist pakkuda, edaspidi võib see muutuda.
Kui kõik läheb hästi, on lootust, et autokinosid toimub veelgi. Selle, kuidas, kus ja millal, jättis Karu esialgu saladuseks. „Loodame, et kinomaailm hakkab mingil määral lahti minema ja filmivalik laienema. Praegu vaatame, et rõhk oleks kodumaistel filmidel, aga see võib muutuda. Vaatame, kuidas inimesed autokino omaks võtavad.“
Autokino saab täna alguse Puurmani rahvamaja juures ning homme Põltsamaa kultuurikeskuse juures, kus pilti näidatakse vana kinomaja seinale. Kohal tuleb olla 22, film algab 22.30. Ühe auto pääse on viis eurot ning varem tasub kindlasti kohal olla, sest kes varem jõuab, saab ka parema koha, kust filmi vaadata.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus