Kinobuss tuleb ?Laulva revolutsiooniga?

Ameeriklastest re?issööride ja produtsentide James Tusty ja Maureen Castle Tusty loodud “Laulev revolutsioon” on emotsionaalne dokumentaalfilm, mille sündmused leiavad küll aset Eestis, kuid mis kõneleb mitte ainult Eesti vabanemisest, vaid ka kogu inimkonna püüdlusest vabaduse ja enesemääramise õiguse poole.

“Laulvas revolutsioonis” puudub kindel kangelaskuju. See on terve rahvuse lugu, tavaliste inimeste lugu, kes ei kaotanud lootust kõigi okupatsiooniaastate kestel ja kelle sügaval hoitud rahvustunne aitas Nõukogude impeeriumi lammutada. Filmi autorid näevad laulvas revolutsioonis Euroopa ajaloo pöördepunkti.

Filmi tootja on Mountain View Productions (USA), kaastootjad Allfilm (Eesti), ja Northern Light Production (USA), kaasprodutsendid Piret Tibbo-Hudgins, Artur Talvik ja Bestor Cram. 92-minutine film on inglisekeelne ja eestikeelsete subtiitritega.

Filmi esilinastus toimus 1. detsembril 2006 X Pimedate Ööde Filmifestivali avamisel, kus see sai erakordselt sooja vastuvõtu osaliseks. 17. jaanuarist on ?Laulev revolutsioon? linastunud Eesti kinodes, 19. jaanuarist Kinobussi ekraanidel.

Kuna Jõgeval linastub film ajal, mil Jõgeva Gümnaasiumis on käimas Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad ja kohe-kohe algamas üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite festival, siis on osa kohti saalis reserveeritud selle kooli rahvale, ent seansile oodatakse ka linnarahvast, kel sel kellaajal võimalik filmikunstile pühenduda. Pääse maksab 25 krooni.

Tund aega enne Kinobussi seanssi avatakse Betti Alveri muuseumis aga Alo Mattiisenile pühendatud fotonäitus ?Hetki Alo elust?. Nii saavad laulvast revolutsioonist kõnelevat filmi vaatama tulijad näha üksiti selle sündmuse ühe kangelase, isamaalaulik Alo Mattiiseni elu kajastavaid fotosid.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus