Kinkige linnaraamatukogule raamatuid!

 

Jõgeva linnaraamatukogu nõukogu algatas heategevuskampaania “Raamatute jõulud”, millega kutsutakse neile jõuludeks raamatuid kinkima. Ettevõtmise pealkiri ei tähenda, et pärast pühi enam kingitusi vastu ei võeta: vastupidi, raamatukogu ootab kõiki lahkeid annetajaid aastaringselt.

Abilinnapea Raivo Meituse sõnul pakkus heategevuskampaania idee välja linnavalitsuse peaspetsialist Erki Teder, kes sai selleks inspiratsiooni Leedust, kus president Dalia Grybauskaitė algatas samasuguse kampaania juba mitu aastat tagasi. Iga aasta jõulude ajal kingivad leedulased linnade ja külade raamatukogudele sadu toredaid raamatuid.

“Erki Teder tegi ettepaneku, et võiks teha Jõgeval samasuguse korjanduse,” ütles Raivo Meitus. “Tema mõte oli aga, et koguda ei tuleks mitte vanu raamatuid, mida meil kõigil on kodudes väga palju, vaid pigem just uuemal ajal ilmunuid.” Raamatud on paraku kallid ja inimesed ei jõua neid varasema ajaga võrreldes enam väga palju osta. Rahalised võimalused seavad selles osas piirid ka raamatukogudele. Kuigi raamatukogud üritavad kõik ilmuvad teosed oma fondidesse saada, jõutakse sageli igast raamatust muretseda vaid üks eksemplar, mis tekitab suure lugejaskonna tõttu  pikki järjekordi. Jõgeva linnaraamatukogul on näiteks umbes 2800 lugejat.

“Nüüdse heategevuskampaaniaga pakutaksegi inimestele võimalust tuua raamatukokku raamatuid, mis on ostetud viimaste aastate jooksul ning mis on pärast läbilugemist riiuleile seisma jäänud.

Jõgeva raamatukogu saab oma fonde täiendada ning need raamatud, mida on juba mitu eksemplari, antakse kusagile mujale, näiteks Jõgeva põhikooli raamatukokku,” ütles Meitus.

Jõgeva linnaraamatukogu direktori Sirje Naritsa sõnul oodatakse eelkõige kirjavara, mis on ilmunud alates 2009. aastast. “Eriti oodatud on elulooraamatud, teatmekirjandus, kokandus- ja käsitööraamatud ning loomulikult lasteraamatud,” ütles ta.  “Praegu ilmub väga head lastekirjandust ning üks-kaks eksemplari, mis meil on võimalik tellida, ei ole üldse piisav.”

Sirje Naritsa sõnul jõudis kampaania esimeste päevade jooksul neile paarkümmend raamatut. “Toodud on tõesti väärtuslikke raamatuid ja selle üle on meil väga hea meel,” kinnitas ta.  “Esialgne mõte oli koguda raamatuid  jõuluajani, aga nüüd loodame, et kampaania kestab kogu aasta.

Täna on linnaraamatukogu avatud kella 11–14 ning esmaspäeval kella 11–15.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus