Killuke Vanemuise teatrit pisikeses maarahvamajas

 

Laupäeval alustati Maarja rahvamajas uut hooaega operetiviisidega, mida esitasid Karmen Puis ja Jaan Willem Sibul. Klaveril saatis Ragne Jõgeva.

Pisike saal oli kuulajaist tulvil ning Vanemuise teatri lauljate etteaste eel oli mure, et nii kaunid ja võimsad hääled seal ehk piisavalt ei kõla,  sest ei mahu lihtsalt tuppa ära…. See hirm oli õnneks asjatu ja kõik kohaletulnud said kauni elamuse osaliseks.  Kontserdi lõppedes tänati lauljaid püsti seistes.

Enne seltskondliku osa ehk tantsu- ja kohviõhtu algust andis rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg lühiülevaate sügisestest ja talvistest plaanidest. Saadi teada, et oktoobrikuu esimesel laupäeval peetakse taas sügislaata. Uuel kuul on oodata ka kohvikklubiõhtut, novembris aga huvitavat kontserti ja traditsioonilist mälumängu, kuhu seekord tuleb üllatuskülaline. Jõulukuuski on plaanis nii tavaks saanud jõulumüük kui peod suurtele ja väikestele.

Tööd jätkavad segakoor, meesansambel, Wiera teater, line-tatsijad ja seeniortantsijad. Uus ettevõtmine on rahvamaja juhataja sõnul  ka. Nimelt tulid Maarja-Magdaleena meesansamblit juhatav Liia Koorts ja ja Tartu Vanemuise Seltsi meesansambli VanSel juht Valli Ilvik mõttele moodustada kahest ansamblist meeskoor, et saaks osaleda suvel Tartus toimuval rahvusvahelisel poistekooride festivalil, kuhu on laulma oodatud ka 1000 meest.

„Need kaks ansamblit käisid sel suvel koos Ungaris kontsertreisil. 10. oktoobril on plaanis ühiskontsert Tabivere rahvamajas. Koor on meil praegu ühekordne selletalvine projekt, kuid vaatame, mis sellest hiljem välja tuleb. Meeskoori juhendavad Liia Koorts ja Valli Ilvik. Kui maakonnas leiduks laulumehi, kes sooviksid meiega liituda, siis nad on kõik teretulnud, võetagu vaid kontakti Liia Koortsi või minuga,” ütles Tiia Pärtelpoeg.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus