Kilerõivad, reklaamid ja vesi mikroskoobi all

Kodus tuli võistlejatel ette valmistada vihma ajal kandmiseks sobiv rõivakomplekt, taies, mis kujutab vett mikroskoobi all ning performance teemal ?Vetevallas?. Kohapeal tuli valmistada plakat ja keskkonnateemaline reklaam. Keskpäeval toimuski reklaamide ning kodus valmistatud  rõivakomplektide esitlus. Rõivakomplektid pidid, nagu öeldud, olema sobivad kandmiseks vihma ajal. Mis aga oleks parem materjal vihma ajal kandmiseks kui kile? Kile ? küll sinine, küll kollane, küll must, küll läbipaistev ? oli seega kõiki rõivakomplekte iseloomustav element.

Keskkonnateemalised reklaamid olid hoolimata vähesest ettevalmistusasjast (tund ja 40 minutit) heal tasemel ning kutsusid üles hoidma Eesti merd ja säästma vett. Pärast lõunapausi jätkus kunstipäev kodus ettevalmistatud performance?itega. Ühel ja samal teemal tehtud esitlused olid erinäolised, kuid kõik omamoodi kaasakiskuvad.

Pärast tegevuskunstietteasteid oli kõigil soovijatel võimalik täiendada oma oskusi puutöö, savitöö, raamatute valmistamise, hennamaalingute jms alal: kunstipäevaliste jaoks olid käivitatud õpitoad. ?ürii lõi samal ajal viiel võistlusalal saavutatud punktid kokku. Selgus, et nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiastmes jääb esikoht Jõgeva Ühisgümnaasiumi.

 Jõgeva Ühisgümnaasiumi käsitööõpetaja Maris Prii sõnul on mitmeaastase traditsiooniga kunstipäeva eesmärk õpilased loodushoiule mõtlema panna ning neile toredat isetegemise võimalust pakkuda. Kunstipäeva korraldatakse koolis käimas oleva Comeniuse projekti raames.

Valminud tööde tasemega jäi Maris Prii rahule.

?Lapsed teevad väga vahvaid ja huvitavaid asju,? lausus ta. ?Ürituse korraldamine nõuab palju tööd, sellega alustati juba sügisel, kuid asi võetakse ikka ja jälle ette, kuna õpilaste huvi ja soov ise kunsti teha on suur.? 

Sel aastal oli osalejaid tavapärasest vähem, see aga ei tähenda Prii sõnul sugugi, et ürituse populaarsus oleks kahanenud. Põhjus peitub tema väitel hoopis selles, et kunstipäevaga ühel ajal toimus õpilastööde üleriigilise näituse maakondlik voor.

Kunstipäeval osalenud Sadala Põhikooli õpilase Indrek Tootsi sõnul on loodussäästlik eluviis vägagi oluline.

?Jälgin, milleks ja kui palju vett kulutan ning üritan seda võimalikult vähe teha. Maailmas on ju ainult kaks protsenti magevett,? märkis Indrek Toots.

Juuresolevatel piltidel võib näha valikut kunstipäeva moedemonstratsioonil esitletud veekindlatest rõivakomplektidest.

LIIS ROHTMETS,
RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus