Kiiruisutaja Saskia Alusalu valiti Eesti aasta naissportlaseks

Neljapäeva õhtul jagati taas kuldseid Kristjaneid ehk pärjati suurejoonelisel auhinnagalal „EV 100 Spordiaasta tähed 2018“ aasta sportlasi. Parima naissportlase tiitli pälvis meie maakonna kiiruisutaja Saskia Alusalu.


Adaverest pärit kiiruisutaja Saskia Alusalu, kes vabariigi sajandal aastapäeval tegi Pyeongchangi taliolümpiamängudel ajalugu ühisstardiga sõidus saavutades neljanda koha, valiti Eesti aasta naissportlaseks. Varem on ainult üks kord valitud kiiruisutaja Eesti parimaks sportlaseks, millega sai 1964. aastal hakkama olümpiavõitjaks tulnud Ants Antson.

Talimängude ava- ja lõputseremoonial Eesti lippu kandnud 23aastane Alusalu ületas oma olümpiadebüüdil ka Jõgevamaa sportlaste kõigi aegade olümpiarekordi, 26 aasta eest legendaarse jalgratturi Lauri Ausi Barcelona olümpial grupisõidus saavutatud viienda koha. Mitte kunagi varem ei ole aga Jõgevamaa sportlast valitud Eesti aasta parimaks.

„Aitäh, Kristjan. Ma arvan, et nii mõnigi on juba tähele pannud, et meie perekonnanimed on üpriski sarnased. Ja see pole juhus. Nimelt perekonnanimede eestistamise ajal otsustasid mu vanaisa ja vanavanaisa Kristjan Palusalu võitude auks valida meie perekonnanimeks Alusalu ja ma olen selle üle väga uhke,“ sõnas Alusalu auhinda vastu võttes, lisades, et aasta alguses enne olümpiamängude avamisi avanes tal võimalus ka Kristjani kuju katsuda.

„Ja kui ma olin juba käe välja sirutanud, siis ütlesin, et ei, ma ootan enda oma ära. Ja jõudsingi ära oodata. Mul on suur au ja ma olen südamest tänulik kõikidele, kes on sellel teel toeks olnud,“ sõnas värske aasta naissportlane.

Aasta naissportlaste arvestuses sai Alusalu esikoha 14 punktiga. Maksimumpunktid (5) sai ta nii rahvahääletuses kui ka alaliitudelt. Spordiajakirjanike valikus kuulus talle teine koht, mis andis talle lisaks veel neli punkti. Seejuures asetasid Saskia esikohale ainult viis spordiajakirjanikku.

Alusalu järel tuli teiseks 11 punktiga vehkleja Katrina Lehis, kes teenis ajakirjanikelt maksimumpunktid. Järgnesid tennisist Anett Kontaveit 9 ja suusasportlane Kelly Sildaru 7 punktiga.

Parimaks meessportlaseks valiti odaviskaja Magnus Kirt, kelle üheks treeneriks on ka Jõgevalt pärit Heiko Väät.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus