Kiiruisutaja Marten Liiv purustas Hollandis rekordi

Laupäeval võitis Jõgevamaalt pärit Eesti parim meeskiiruisutaja Marten Liiv Hollandis Heerenveenis peetud MK-etapil 500 meetri distantsil B-grupi võistluse ajaga 35,259 ja pääses sellega A-gruppi. Pühapäeval purustas ta aga juba enda nimele kuuluvat Eesti rekordi 35,23 ajaga 35,123 ja edestades kuut konkurenti teenis välja 14. koha. Lisaks teenis ta 1000 meetri distantsil B-grupis teise koha.


„Endale tuli see võit päris ootamatult. Enne võistlust ikka mõtlesin, et oleks hea, kui saaksin lõpetada esikolmikus, et järgmisel päeval saaks sõita A-grupis,“ tunnistas Liiv. „Kui viimane paar sõitis, olin liidripositsioonil ja teadsin, et poodiumikoht on juba olemas. Kui nägin, et viimane paar ei suutnud minu aega ületada, siis olin ikka väga rõõmus.“

Vormiga võib igati rahule jääda

Marten arvab, et vorm on tal hetkel väga hea, kuid ta on selle nimel ka palju vaeva näinud. „Sellel nädalal on teine MK-etapp, kus sõidan laupäeval 500 meetri A-divisjonis ja pühapäeval 1000 meetrit samuti,“ kinnitas Marten. Pühapäevane teine 500 meetri sõit sõltub aga punktide arvust. „Kui punkte on piisavalt, siis sõidan A-divisjonis,“ ütles Liiv.
Pärast seda on vaba nädal ja algab hooaja tähtsaim, MM-võistlus. „Hetkeseisuga peaks olema tagatud koht nii 500, kui ka 1000 meetri sõidus,“ ütles Marten ja lisas, et treener Erwin ten Hove on temaga väga rahul ja näeb, et on toimunud suur areng.

Pandeemia pärast ei muretse

Koroonapandeemia pärast Marten väga ei muretse. Üldiselt toimib hetkel kõik hästi. „Õnneks on meil loodud siin niinimetatud mull ja ainukesed kohad, kus viibida võime, on hotell või jäähall,“ rääkis Liiv, et õnneks võivad nad õues jalutamas käia ja rattaga sõita. „Me ei tohi kokku puutuda inimestega väljastpoolt ja ei tohi käia poodides. Loomulikult ei ole ka võistlustel publikut.“
Marten Liiv lõpetas 2016. aastal Põltsamaa ühisgümnaasiumi. Kiiruisutamist hakkas ta harrastama 2007. aastal Väino Treimani käe all, 2015–2016 harjutas Inzelli akadeemias Wim den Elseni juhendamisel ja aastast 2016 treenib Marten koos Austria koondisega.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus