Kiigemetsas peeti olümpiamänge

Kui Norra pealinna Oslo lähedal on praegu käimas maailmameistrivõistlused suusatamises, siis Siimustis Kiigemetsa Koolis viidi möödunud kuul läbi suisa taliolümpiamängud, mille raames suusatati, kelgutati, uisutati ja mängiti lumejalgpalli.

Kooliolümpiamänge korraldati Kiigemetsa Koolis Eesti Olümpiaakadeemia toetusel juba kuuendat korda. Kolmel korral on need olnud suve- ja kolmel korral taliolümpiamängud. Seekordsete mängude avamisel esinesid kultuuriprogrammiga külalised Laiuse põhikoolist. Olümpiatraditsioonide kohaselt andsid kohtunikud ja sportlased vande, et järgivad võisteldes ausa mängu reegleid. Suursündmuseks oli kohtumine tuntud kahevõistleja  Ago Markvardtiga, kes rääkis õpilastele suuskade hooldusest ja sportimise kasulikkusest.

Tänavuste olümpiamängude läbivaks teemaks oli uisutamine. Õpilaste abiga valmis kooli juurde oma liuväli. Uisutamisoskust käidi lihvimas ka Siimusti küla ja Tartu Lõunakeskuse liuväljal. Vahva demonstratsioonesinemisega üllatasid  7. klassi tüdrukud.

Suusatamas ja kelgutamas käis Kiigemetsa kooli pere Kuremaa Terviseradadel, kuhu võeti kaasa soe tee ja supp. Spordinädala lõpetas õpilaste ja kooli töötajate sõpruskohtumine lumejalgpallis. Kõikidele kooliolümpiamängudel osalejatele jäi vahvast spordipeost mälestuseks Olümpiaakadeemia logoga medal ja õpilaste endi kujundatud osalejadiplom.

Kooliolümpiamängudest on Kiigemetsa Koolis saanud traditsioon, ilma milleta kooliaastat enam ette ei kujutatagi. Olümpiamängude läbiviimise eesmärgiks on õppe- ja kasvatustöö ning sporditegevuse lõimimine, samuti õpilastele olümpialiikumise olemuse tutvustamine. Kiigemetsa Kool kuulub teist aastat ka tervist edendavate koolide võrgustikku.

TUIJO KÜÜTS, Kiigemetsa Kooli direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal

blog comments powered by Disqus