Kiigemetsa Koolis sai teoks liikumisaktiivsuse päev

 

Eile kogunes Kiigemetsa Kooli sadakond last kolmeteistkümnest erikoolist, et osaleda eriolümpia liikumisaktiivsuse päeval, kus ei selgitatud välja parimaid, vaid autasustati kõiki osalenuid.

 

Eriolümpia liikumisaktiivsuse päeva on Kiigemetsa Koolis korraldatud juba neli aastat. Selle spordipäeva teeb eriliseks fakt, et seal osalevad ka toimetulekuklasside õpilased, kuhu kuuluvad väga raske puudega lapsed, kellel pole võimalik iga päev sportimisega tegelda ning kellele sobivaid ettevõtmisi korraldatakse harva. 

Sada üks last kolmeteistkümnest koolist

Liikumispäeval oli kohal sada üks last kolmeteistkümnest koolist. Selleks, et kõik õpilased Kiigemetsa kooli võimlasse ära mahuksid, oli piiriks seatud kuus õpilast igast koolist, erandiks vaid võõrustajakool, kust oli osalejaid veidi üle kolmekümne. Kooli direktori Urmas Paju sõnul oli seekord osalejaid võrreldes möödunud aastatega veidi rohkem. “Siin on esindatud peaaegu kõik Eesti koolid, kes tegelevad puudega lastega,” ütles direktor.

Kooli võimla oli jagatud kümneks ülesannetepunktiks, kus muu hulgas tuli ratastooliga läbida slaalomirada, visata palle korvi, tabada palliga kurikaid, roomata läbi tunnelist ning läbida tasakaalu hoides takistusrada.

Oli olemas ka peenmotoorika tuba, kus tuli klotsidest laduda kujundeid või panna kokku puslet. Ülesande sooritanu sai oma osalejakaardile tunnustuskleebise. Et toimetulekuklasside õpilaste võimed on äärmiselt erinevad, siis sooritas igaüks harjutuse just vastavalt oma suutlikkusele. “Meie eesmärk on pakkuda nendele lastele liikumisest rõõmu ja tunnustust kõigi pingutuste eest,” rõhutas Urmas Paju. 

Taolisi ettevõtmisi pole kuigi palju

Võru Järve Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Gaida Vassin tõdes, et Kiigemetsa ettevõtmine on äärmiselt tänuväärne ning seda võiks isegi paar korda aastas korraldada.

i

“Rasketele lastele ei ole eriti palju üritusi, tänane on üks väheseid, kus selliste võimetega lastega liikumas käia,” ütles Vassin, kelle sõnul on Kiigemetsa Kooli hea tulla juba selle asukoha pärast. “Meil on Võrust siia hea sõita, parem kui näiteks Tallinna või Haapsallu,” lisas ta.

Liikumisaktiivsuse päeva toetab rahaliselt sotsiaalministeerium, kes on õla alla pannud auhindade ostmisele, toitlustamisele ning katab osaliselt ka transpordikulud.

Lisaks liikumisaktiivsuse päevale korraldatakse erikoolides aasta jooksul teisigi spordiüritusi, kuid enamikul neist ei saa osaleda toimetulekuklasside lapsed, seega on eriolümpia liikumisaktiivsuse päev väga tervitatav sündmus. Urmas Paju andis lootust, et Kiigemetsa Kool jätkab seda traditsiooni.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus