Kiigemetsa Kooli külastasid sõbrad Jaapanist

Siimustis tegutsevas Kiigemetsa Koolis käisid nädala alguses külalised kaugest Jaapanist. Nagano lähedal Sakus elaval härra Eiichi Takakumal on Kiigemetsa Kooliga head suhted alates 2005. aastast, kui selle kooli õpilased Naganos eriolümpia talimängudel käisid.

 

Eiichi Takakuma on ühe Sakus tegutseva hooldekodu asedirektor. Just tema ülesandeks jäi eriolümpia talimängude ajal Kiigemetsa Kooli kaheksa suusataja ja nendega kaasas olnud kehalise kasvatuse õpetaja Reino Hobolaineni majutamine. Kiigemetsa suusatajad olidki ainsad, kes Eestit tookord Naganos esindasid.

“Härra Takakuma hoolitses meie peredesse paigutamise eest ning tänu temale olid meid võistluste lõpuni toetamas plakatitega varustatud fännid, kes meile tuliselt ja häälekalt kaasa elasid,” meenutas Reino Hobolainen.

Kiigemetsa noored tulidki Naganost tagasi ühtekokku seitsme individuaalmedali ja ühe kullaga teatesuusatamises.

Tänu Kiigemetsa Kooli esinduse külaskäigule tekkis Eiichi Takakumal suur huvi Eesti vastu. Ta hakkas siinsete tuttavatega kirjavahetust pidama ning siia pakke saatma. Ülemöödunud aastal kutsus ta aga Reino Hobolaineni, eriolümpia Eesti ühenduse juhatuse liikme Meeli Hundi ja mõned Nagano eriolümpial käinud endised Kiigemetsa Kooli õpilased Jaapanisse külla, organiseerides ka nende reisikulude katmise. Selles ettevõtmises oli talle toeks üks reisifirma. Selle omaniku tütar Misaki Mizuma oli seekordsel Eesti-reisil Eiichi Takakuma teekaaslaseks.

Neljandat korda Eestis

“Kui eriolümpial käies ei näinud me peale võistlus- ja majutuspaikade suurt midagi, siis teisel reisil oli meil terve nädal aega vaatamisväärsuste ja kohalike oludega tutvuda,“ ütles Reino Hobolainen.

Eiichi Takakuma oli Eestis juba neljandat korda, Kiigemetsa Kooli külastas ta teist korda.

“Eelmisel korral käisin siin suvel. Paraku ei õnnestunud mul siis õpilastega kohtuda, sest koolis oli vaheaeg,” ütles härra Takakuma. “Seepärast tulingi nüüd sellisel ajal, kui õpilased veel koolis on.”

Kohtumisest Kiigemetsa Kooli õpilaste ja õpetajatega ning laste antud kontserdist oli Eiichi Takakuma väga liigutatud. Jaapani külaliste saabumine andis põhjust oma vanasse kooli külla tulla ka Kiigemetsa Kooli endistele õpilastele Allar Sonnile ja Sven Paulusele, kes omal ajal Nagano eriolümpial võistlesid. Neil on härra Takakumaga tekkinud eriliselt hea side.

Kauge, ent samas lähedane

Esmaspäeva pärastlõunal võttis Jaapani külalised vastu maavanem Viktor Svjatõšev. Jaapani külalist huvitasid meie haldus- ja haridussüsteem ning ametist tulenevalt ka hooldekodud. Kurb oli tal kuulata seda, et meie eakate pension ei kata üldjuhul hooldekoduteenuse maksumust. Jaapanis suutvat pensionär alati oma hooldekodukoha kinni maksta ning sellest jäävat veel üle kenake taskurahagi. Aga eks Eesti ja Jaapani jõukuseastmed ole ka erinevad.

“Tore, et meie Kiigemetsa Koolil on selline kauge, aga samas lähedane sõber nagu Eiichi Takakuma. Lähedane selles mõttes, et on alati olemas, kui tema abi vajatakse,” ütles Viktor Svjatõšev.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus