Kiigemetsa kooli direktor osales presidendi ümarlaual

Kiigemetsa kooli direktor Urmas Paju osales esmaspäeval Saaremaal Kallemäe koolis vabariigi presidendi kokku kutsutud ümarlaual, kus arutati, kuidas hariduslike erivajadustega õpilaste koolivõrguarengud lähiajal toimima hakkavad.

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid külastas Kiigemetsa kooli maikuus ning vestles seal õpetajate ja õpilastega. Toona tekkis tal Urmas Pajuga arutelu riigikoolide olukorrast ja tulevikust. See on ilmselt ka üks põhjustest, miks Kiigemetsa kooli juht Saaremaale kutsuti. „Presidendi sõnum oli, et tasub veelkord läbi mõelda, kas kavandatud hariduslike erivajadustega õpilaste koolide üleandmine kohalikule omavalitsusele on piisavalt hästi läbi mõeldud ja kas selle kavandamise käigus ei või juhtuda, et koolides välja arendatud ja hästi töötav süsteem kannatada saab,“ rääkis Paju.

„President lubas teemat tähelepanu all hoida, et protsessi käigus ei kannataks õpilased ega nende vanemad. Ta rõhutas, et tegemist on inimestega, kes vajavad rohkem abi ja maksimaalset hoolitsust,“ sõnas Paju lisades, et presidendi sõnul ei tohiks lapsevanem tööturult kõrvale jääda põhjusel, et tema puudega laps vajab ööpäevaringset hoolt.

Paju avaldas lootust, et koolide kohalikele omavalitsustele üleandmine lahendatakse koolide kaupa, analüüsides kõiki detaile eraldi. „Kui üleandmine teeb asja paremaks ja võimekamaks, siis see toimub. Kui olukorda ei suudeta hoida samal tasemel, siis mitte. Ilmselt kujuneb Saaremaa teerajajaks. Jõgeva vald ei ole hetkel seda teemat käsitlenud, on olnud põgusaid mõttevahetusi, aga see võtab aega. Kuna on tulemas arengukavade arutelu, siis ilmselt tõuseb päevakorda ka see teema,“ sõnas Paju.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus