Kevad tähendab teetööde algust

Kevadet on nädala jagu küll olnud, kuid omavalitsused on valmis teetöödega uue hooaja algust kuulutama. See tähendab, et kui Põltsamaal on esimesed meetrid varsti juba tegemisel, siis Jõgeva vald alustab aprilli lõpust ja mai algusest.
Jõgeva Aia tänav vajab hädasti remonti. Kui autojuhid aukudest sõidukijuppe taga otsida ei taha, valivad nad praegu võimalusel teise tee. Ent kui kõik hästi läheb, siis suvel ootab ees kahe suure tänava remont, nii Suur kui ka Aia tänav saavad uue kuue. Liiatigi et ehitustööd käivad ka kesklinnas ning abivallavanema sõnul lähevad remonti kümned teed ja tänavad. Nii linnas kui ka suuremates alevikes.
See tähendab, et aeg on jalgrattad ja muud kergemad liikurid välja otsida, tolmust puhtaks sahmida ja kondimootoriga liikuma hakata. Ikka selleks, et sügisele saaks vastu minna viimaks remonditud teedega, ja miks mitte, parema füüsilise vormiga.
On tore ehitada lasteaedu, kultuurikeskusi, mänguväljakuid ja muid ühiskasutatavaid objekte. Ent teed ja tänavad, mida linnaelanikud rohkemgi kasutavad, vajavad samasugust hoolitsust ja tähelepanu. Vald tõdeb isegi, et linna tänavate olukord on kehv ning vajab kiiret tegutsemist. Ning kui põhilised tänavad linnas korda ei saa, on kohalikele valimistele vastuminek võrdlemisi hapu.
Jääb vaid loota, et ees ootav suvi toob kaasa võimaluse paremaks liikumisvõimaluseks ning järgmisel kevadel ei pea teeaukude vahel laveerides omavalitsust ja riiki kiruma.

blog comments powered by Disqus