Keskkonnaministri kinnitusel tuleb Siimusti üleujutused lõpetada

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus peab tarvilikuks leida lahendus, mis aitaks ära hoida Jõgeva vallas Siimusti alevikus igal kevadel tekkivaid üleujutusi.

Jõgeva vallavolikogu liige Ain Viik rääkis Siimustit külastanud keskkonnaministrile Keit Pentus-Rosimannusele, et kevadised üleujutused on siinsetele elanikele, asutustele ja ettevõtetele aastaid muret ja tüli põhjustanud.

“Kurista küla ümbruses paiknevates RMK metsades on tehtud kuivendustöid ning kogu vesi suunatud Siimusti poole. Probleemi, kuhu vesi jooksma peaks, pole seni projekteerimise käigus lahendatud. Siimusti alevit läbiv meetrise läbimõõduga veetoru, mis kunagi paigaldati, pole enam võimeline sellist kogust vett vastu võtma, mistõttu ongi pool Siimustit viimaste aastate kevadiste suurvete ajal praktiliselt vee all. Veed tuleks mööda lahtist kraavi alevikust eemale suunata, see päästaks olukorra,” rääkis Viik.

“Ringkäigul Siimustisse veendusin, et kevadised üleujutused häirivad tunduvalt kohalikku elu. Seda ei saa pidada normaalseks ning probleemile on tarvis lahendus leida,” kinnitas keskkonnaminister.

“Üleujutused Siimustis ongi Jõgeva valla kõige tõsisem probleem, aga meile annab lahenduseks lootust keskkonnaministeeriumi mõistev suhtumine,” ütles Ain Viik.

Tema hinnangul kulub sadeveekraavi ja trasside ehitamiseks tõenäoliselt enam kui 200 000 eurot.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus