Keskerakonna volikogu võttis Jõgeval vastu avalduse 2008. aasta eelarve kohta

Keskerakonna volikogu koosoleku avasõnad lausus volikogusse kuuluv Jõgeva abilinnapea Aare Olgo. “Mul on hea meel, et Jõgevale on kogunenud mitmeid endisi ja võimalik, et ka tulevasi ministreid,” märkis ta.  

Pärast Riigikogu liikme Inara Luigase teemakohast ettekannet võttis Keskerakonna volikogu vastu avalduse 2008. aasta riigieelarvest.  Avalduses märgitakse, et katmata aktsiisitõusu, ehitushindade, teedeehituse, toasooja ja muude teenuste hindade järsk tõus on asetanud linnad ja vallad rahaliselt raskesse seisu. Kohalikud omavalitsused jäävad hätta eurotoetuste kasutamisega, sest neil napib kaasrahastamise vahendeid.

“Uus riigieelarve on tõesti liiga optimistlik,” avaldas arvamust Jõgeva abilinnapea Aare Olgo. Keskerakonna Jõgeva piirkonna aseesimees, Jõgeva vallavalitsuse keskkonna peaspetsialist Vello Lukk ütles, et järgmisel aastal võib tulla raskusi ka õpilasliinide rahastamisega ja kohalike teede remontimisega

Keskerakonna volikogus esines ettekandega erakonna esimees Edgar Savisaar, kes märkis, et praeguse valitsuskoalitsiooni tegelikku tugevust näitavad suuresti ees ootav õiguskantsleri, riigikontrolöri ning Eesti Panga nõukogu esimehe ametissekinnitamine Riigikogus.

“Vaatamata sellele, et üleriigilisel tasandil on Reformierakond praegu koalitsioonis ja Keskerakond opositsioonis, kuuluvad mõlemad erakonnad Jõgeva linnas alates 2002. aastast koalitsiooni, kusjuures vastastikune koostöö ja erimeelsuste mõistlik lahendamine on linna arengule igati kasuks tulnud,” lausus abilinnapea Aare Olgo.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus