Kesk tänava teeremont on viimaks lõppenud

Neljapäeva hommikul vaatasid Jõgeva vallavalitsuse, ehitaja ning omanikujärelevalve esindajad üle Kesk tänava I etapi rekonstrueerimistööd, mille järel anti objekt vallavalitsusele pidulikult üle.


Kui esialgu pidid tööd valmis saama novembri keskpaigas, siis liiklejad lasti värskelt valminud teele juba möödunud reedel. Uue aasta kevadesse jäävad teekatte markeerimine ja haljastus. „Õhuniiskus on liiga suur ja kvaliteet ei tuleks nii hea. Teeme kevadel ja saab parem,“ lubas Nordpont OÜ projektijuht Kristian Pärtma. Põhjust varase valmimise üle oli rõõmustada nii vallal kui ka ehitajatel. „Suuri üllatusi ei olnud ja asfalt sai täpselt maha enne esimese lume tulekut kui temperatuurid olid veel sügise kohta head,“ rääkis Pärtma.

Ka Jõgeva abivallavanem Mati Kepp oli töö üle rõõmus. „Üle aastate on saanud jälle üks oluline teelõik ja linna visiitkaart korda. Eks järgmisel aastal püüame järgmise tänava teha,“ rääkis Kepp, et remondiga liigutakse tänavate kaupa. Järgmisena on kord Pargi tänava käes, kus lisaks uuele tänavavalgustusele uuendatakse ka vee- ja kanalisatsioonitrassi. „Rekonstrueerimise I etapp on kuni Suure tänavani. Projekt on valmis, kooskõlastatud, ootame, et eelarve vastu võetakse, siis saame talvel ka hanke välja kuulutada,“ rääkis Kepp.

Lisaks värskele teele on raudteega paralleelset parklat suurendatud ja juurde lisatud kaks kohta veoautodele. Turvalisemaks on muutunud ka Kesk tänava ning viadukti all kulgeva Liivoja-Viadukti tee ristmik.

Rekonstrueeritud 600meetrine teelõik läks vallale maksma 600 000 eurot.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus