Kes teab?

 

Tänavu veebruaris jäi kaduma käsikirjaline köidetud kogumik Jõgeva linna ajaloost. Minu poolt aastail 1978-1984 kogutud materjal oli trükitud ligikaudu  A4 mõõdus kontoripaberi lehtedele (tekst oli lehtede mõlemal küljel) ja köidetud pruuni värvi kõvade kaante vahele. Kaanel ei ole pealkirja. Kogumik sisaldas väljavõtteid Johannes Nahkuri kirjalikest mälestustest, väljakirjutusi Aleksander Orase päevikust, skeeme Jõgeva alevi territooriumist 1922. aastal, Jõgeva küla talude paiknevust 1900. aastal tänapäeva linnatänavate suhtes ja skeemi sidejaoskonna ruumipaigutusest ajal, kui Jaama tn 3 oli veel ühekorruseline maja.

Kogumikus on ka üleskirjutusi mitme linnaelaniku, näiteks  Jenny Kerdi, Herbert Kommusaare, Ferdinand Sei, Kristjan Juki, A.Vilde, Aleksander Orase ja mitme teise mälestustest, samuti mitme tuntud pere liikmete arv ja nimed, toonase kommunaalosakonna kartoteegis leidunud andmeid Jõgeva majade ehituse aja kohta jpm.

Olen väga tänulik kaaslinlasele, kes oskab mulle teatada (tel. 53 459 630 või  õhtuti 77 21 379), kus materjalikogumik asub, või selle mulle Kaitseliidu staapi ära toob. Sama kogumiku esimene eksemplar jäi kaduma kümmekond aastat tagasi ja seetõttu pole  enam võimalik kogumikus leiduvaid mitmeid andmeid kuidagi taastada.

Lugeja abile lootes ja ette tänades

ÜLO PÄRN

blog comments powered by Disqus