Kes Jõgevamaa uutes volikogudes kellega käib?

Jõgeva linnas valimised võitnud Reformierakond tegi juba valimistepäeva hilisõhtul viis mandaati saanud Keskerakonnale ettepaneku alustada läbirääkimisi koalitsiooni moodustamiseks. ?Saime samasuguse ettepaneku ka Rahvaliidult. Eelistasime aga läbirääkimiste pidamisel Reformerakonda, kellega meil oli asjalik koostöö 2002. aasta novembrist kuni tänavu suveni linna valitsenud koalitsioonis,? rääkis Keskerakonna Jõgeva linnaühenduse esimees Aare Olgo. ?Koalitsioonilepingu sõlmimisele eelnesid põhjalikud läbirääkimised. Nii Reformierakonna kui ka Keskerakonna esindajad kaitsesid oma valimislubadusi. Hea, et koalitsioonilepingusse jäid sisse Keskerakonna plaanid ehitada Jõgevale bussijaam, toetada Jõgeva Haiglat, remontida haridusasutusi, korrastada teid ja tänavaid,? märkis Aare Olgo, kes on Keskerakonna kandidaat abilinnapea ametikohale.

Reformierakondlasest Jõgeva linnapea kandidaat Viktor Svjatõsev kiitis Keskerakonda kui usaldusväärset koostööpartnerit.

?Oleme huvitatud koostööst ka teiste erakondadega, kelle esindajad valiti Jõgeva linnavolikokku. Kutsusime nende erakondade esindajad ka koalitsioonilepingu pidulikule allakirjutamisele. Oma kohalesaabumisega austas meid Isamaaliidu Jõgevamaa piirkonna esimees ja tulevane linnavolikogu liige Jaano Terras,? lausus Svjatõsev.

Reformierakond ja Keskerakond on kokku leppinud, et revisjonikomisjoni esimehe koht antakse linnavolikogus koalitsiooni mittekuuluvatele erakondadele Rahvaliidule või Isamaaliidule.

Homme toimub Jõgeva linnavolikogu uue koosseisu esimene istung, kus valitakse volikogu esimees, kelleks kandideerib Keskerakonna esindaja Ants Prii.

Uus koalitsioon Puurmani vallas

Puurmani vallavolikokku valiti kaks Keskerakonna saadikut, kes kujunesid aga kaalukeeleks koalitsiooni loomisel. Ettepaneku võimuliidu moodustamiseks tegid keskerakondlastele nii Reformierakonna kui ka Rahvaliidu esindajad, kellel mõlemal volikogus viis kohta. ?Eelistasime teha koostööd Reformierakonnaga, sest leidsime, et kui volikogusse on valitud meie vallas esmakordselt kandideeriva erakonna esindajad, ootavad inimesed uuendusi ja muutusi,? ütles vastne volikogu liige, senine abivallavanem keskerakondlane Rauno Kuus. Tema sõnul kaasatakse koalitsiooni ka volikokku valitud Res Publica esindaja.

Kokkuleppe kohaselt saab Keskerakond Puurmani vallas vallavanema ja Reformierakond volikogu esimehe koha. Valitsusliidulepingu sõlmivad osapooled sel teisipäeval. Rahvaliit jääb Puurmani vallas opositsiooni.

    1. Olukorrast Põltsamaal ja Mustvees

Mitmetes Jõgevamaa omavalitsustes pole tänaseks veel teada, missugused koalitsioonid moodustakse kohaliku elu juhtimiseks. ?Põltsamaal linnavolikogus enamuse saanud Rahvaliidu valimisnimekirjas kandideerijad peavad veel nõu, kas võtta võimu teostamisel kogu vastutus endale või teha mõnele erakonnale ettepanek koostööks,? ütles Rahvaliidu linnapeakandidaat Jaan Aiaots.

?Keskerakonna saadikud on valmis osalema koalitsiooniläbirääkimistel ja soovivad olla usaldusväärseks partneriks,? lausus Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna esimees Andres Vään, kes on valitud Põltsamaa linnavolikokku.

Mustvee linnavolikokku on valitud valimisliidust Lootus ? Nadezda kuus, Rahvaliidust viis ja Reformierakonnast kaks saadikut. ?Sisulised läbirääkimised võimalike koalitsioonide moodustamiseks pole veel alanud,? teatas kohalike rahvaliitlaste juht, töö lõpetanud linnavolikogu esimees Andres Kivimurd.

Võimuliitlaste otsingud jätkuvad

19-liikmelises Jõgeva vallavolikogus said Eestimaa Rahvaliidu esindajad üheksa kohta. ?Praegu kestavad läbirääkimised volikogusse valitud teiste erakondade esindajatega,? ütles Rahvaliidu Jõgeva valla osakonna esimees, Laiuse Põhikooli direktor Arvo Sakjas. Jõgeva vallavolikogusse kuulub seitse keskerakonna ja kolm reformierakonna esindajat.

Saare vallas võitis valimised Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kes soovib teha koostööd teisele kohale jäänud Eestimaa Rahvaliiduga. ?Me pakume Rahvaliidule volikogu aseesimehe, arengu- ja eelarvekomisjoni esimehe ja revisjonikomisjoni esimehe kohta ja kahte kohta vallavalitsuses,? lausus senine vallavanem, sotsiaaldemokraat Jüri Morozov.

Tabivere vallavolikogu uus koosseis koguneb esimeseks istungiks neljapäeval. ?Valimised võitnud Rahvaliit on valmis tegema koostööd volikokku valitud teiste poliitiliste jõududega,? kinnitas senine vallavanem Aare Aunap, kellele Rahvaliit on teinud ettepaneku ametis jätkata.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus