Kersti Varrak käis Espoos flöödipidustustel

Espoos veedetud nädalat meenutades tunnistas Jõgeva muusikakoolis flöödiõpetajana tegutsev Kersti Varrak, et kõik see kokku oli unustamatu kogemus, mis andis suure impulsi edaspidiseks. “Veendusin, kuivõrd populaarne pill flööt ikkagi on ja milliseid erinevaid võimalusi on mängimiseks. Suur asi oli ka kinnituse saamine, et meiegi oleme õigel teel,” ütles Kersti Varrak.

Omaette elamus oli juba see, et kokku olid tulnud flöödimängijad alates seitsmendast eluaastast kuni Sibeliuse Akadeemia tudengiteni. “See, mis muusikaõpingute algastmes tehakse, ongi ju ääretult tähtis,” leiab Kersti Varrak.

Õhkkond oli sõbralik ja meeldiv. Töö kulges erinevates töötubades. Paralleelselt käisid ansamblite proovid ja lahtised tunnid. Kohal olid sellised flöödimaailma korüfeed nagu Trevor Wye ja Robert Soldan Inglismaalt, kelle õpikud on flöödiõpetajatele tuntud ning enamikul ka läbi töötatud. Espoo linna kultuurikeskuses, kus kogu tegevus aset leidis, oli nii müügiks kui ka tutvumiseks välja pandud parimate flöötide näidised, mida maailmas üldse leidub, samuti õppevahendeid, noodimaterjali ja kõike, mis flöödimänguga seotud.

Suurima elamuse pakkus osalejatele ja publikule ühiskontsert pidustuste lõpus, kui laval oli korraga 200 väikest ja suurt flöödimängijat, kes erinevat liiki pillidel musitseerisid.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus