Kergejõustiku meistrivõistlustel võidutsesid Põltsamaa noormehed

12. septembril Jõgeva staadionil peetud täiskasvanute meistrivõistlustel saavutasid kõrgeid kohti Põltsamaa noormehed ja Jõgeva neiud.

Jõgeva staadionil oli kolmteist võistlejat, neist kolm  naisterahvad. Naiste 100 meetri jooksus ja kaugushüppes pidid endi seast parima välja selgitama vaid kaks neidu: Tanika Ojasild ning Seidi Salundi.  Mõlemal alal suutis oma paremust tõestada Seidi Salundi, edestades kaasvõistlejat 100 meetri jooksus kolme sajandikuga ning kaugushüppes kümne sentimeetriga.

Naiste kõrgushüppest võttis osa ainult Tanika Ojasild, kelle lõplik tulemus oli 1m ja 35 cm. Neidude kettaheites osales samuti ainult üks võistleja, Sandra Lääne, kelle võidutulemuseks jäi 23.55 meetrit.

Rohkem põnevust pakkus meeste 100 meetri jooks, kus osales kolm Põltsamaa noormeest. Nende seast osutus parimaks Mihkel Saks, teiseks jäi Raido Kivikangur ning kolmanda kohaga pidi leppima Arvi Kurik. Meeste 1500 meetri jooksus osales kaks Jõgeva võistlejat, kellest oli sel korral parim Martin Toht, jättes teiseks Tauno Kure.

Meeste kaugushüppevõistlusel tegi kaasa kolm Põltsamaa noormeest, kellest võitis Mihkel Saks tulemusega 6.77 meetrit, edestades oma konkurente peaaegu meetriga. Teise koha pälvis Indrek Kalvet ning kolmandaks jäi Raido Kivikangur. Kõrgushüppe võistluselt võttis osa ainult Indrek Kalvet, kelle parim tulemus oli 1 meeter ja 95 sentimeetrit.

Kuulitõukevõistlusel osalesid ka ainult Põltsamaa mehed, kellest oli parim Ardo Rosin. Teise koha sai Mihkel Saks, jättes kolmandaks Alvar Aasna. Kettaheitevõistluse oli sel korral kõige rohkem võistlejaid, kuid enamik neist siiski Põltsamaalt. Ainuke mitte-põltsamaalane oli Paduvere mees Tiit Lääne, kes pidi siiski noortele alla vanduma ja neljanda kohaga leppima. Kettaheiteringi parim oli taas Mihkel Saks, talle järgnesid Alvar Aasna ja Ardo Rosin. Odaviske kolm parimat olid Ardo Rosin, Alvar Aasna ja Raido Kivikangur.