Kergejõustik ja tennis Paduveres

Seekordsel jõuproovil küll uusi võistluste rekordeid ei püstitatud, kuid korralikke tulemusi sündis sellegipoolest. Peaaladel esines edukalt Martin Liiva Tallinnast. Ta võitis kuulitõuke 12.05, kettaheite 39.65 ja heidete kolmevõistluse 1642 punktiga.

Konkurentsitihedas kuulitõukes järgnesid Liivale Peep Päll 11.96, Ivo Raudjärv 11.80 ja Tiit Lääne 11.20. Viimane sai teise koha ka kettaheites 35.77-ga. Odaviskes võidutses Kaspar Lind 48.11-ga.

Jooksu ja hüppealadel oli edukaim Tiit Mauer. 60 meetris oli ta võidutulemus 7,9 ja kaugushüppes 5.24.

3000 meetris noppis juba mitmendat aastat järjest võidu Priit Jõeäär, kes seekordses taktikajooksus sai ajaks 10.58,3. Naistest läbi Killu Vunk sama distantsi 12.50,8-ga. Killu Vunk võitis veel 60 m 9,0-ga, kaugushüppe 4.37 ja kuulitõuke 7.25-ga. Naiste kettaheites oli parim Sandra Lääne 19.85-ga. Lastejooksu võitis Carina-Claudia Paas.

Seekordse kergejõustikuõhtu õnnestumise tagasid kohtunikena Väino Ling, Piret ja Hanno Koll ning Mati Lall. Korraldusliku poole eest hoolitsesid Eesti Kultuurkapital, AS Kalev, Kurista Saeveski, spordiklubi Illi ja Paduvere talumuuseum.

* * * *

Külaolümpia raames jõudis lõpule ka kolm nädalat kestnud tenniseturniir Paduvere Open 2005. Meeste turniiril jõudsid pärast alagrupiturniire ja plat-off mänge finaali Enn Hallik Pärnust ja Vaimastvere oma mängija Priit Jõeäär. Põnevas finaalmängus sai võidu kogenud mängija ja spordiajakirjanik Hallik tulemusega 6:2, 3:6, 6:4.

?Vastane oli tugev ja hea liikumisega mängija. Suutsin võita vaid tänu suuremale mängupraktikale,? tõdes pärast finaali Hallik, kellele kuulus ka ärimees Andres Baida poolt välja pandud peaauhind.

Kolmanda koha pälvis meesteturniiril Denis Kadak.Alagrupiturniiril näitasid head mängu veel ka Joonas Paas ja Kuldar Lääne.

Naistest jõudsid finaali Lise ? Lotte Lääne ja Aire Olesk. Samuti finaali vääriliselt kulgenud kohtumise võitis Lise ? Lotte Lääne 6:3, 7:5. ?Suutsin mängu kontrollida algusest lõpuni ja olin kindel võidus. Kuigi vastane mängis väga hästi,? sõnas Paduvere Openi võitja.

Kolmanda koha pälvis Sandra Lääne.

Paduvere Open 2005 toetasid AS Perevara, AS Cobra Grupp, Paduvere Talumuuseum, spordiklubi Illi ja Andres Baida.

Imre Erimaa

blog comments powered by Disqus