Kenert Karu tuli Soome meistriks

Jahilaskur Kenert Karu tuli Soome meistriks kaevikrajal nii juunioride kui ka noorte U17 arvestuses. Hollolas toimunud Polar Cup finaalvõistlustel tegid lisaks soomlastele ja eestlastele kaasa ka Rootsi laskurid.

„Võistlustingimused olid väga keerulised, sest ilm oli kehv. Seetõttu olid ka tulemused tagasihoidlikud,” rääkis võidumees. Põhivõistlusel tabas Karu 125 märgist vaid 91, kuid jõudis lõpuks siiski finaali, kus alistas soomlaste esinumbri teise ümberlaskmisega.

„Mida edasi, seda paremini hakkas mul laskmine istuma, tegin vähem vigu. Esimestes seeriates eksisin veidi püssi õlga panekul ja see avaldas kohe mõju ka tulemustele. Ümberlaskmisel sain jagu võistlejast, kes tabas põhivõistlusel 111 märki,” jagas muljeid Jõgevamaa gümnaasiumis õppiv Karu.

Polar Cup üldarvestuses ehk kahe etapi kokkuvõttes kuulus Karule juunioride arvestuses teine ja noorte arvestuses esikoht.

Järgmisel nädalal teeb Karu kaasa Liepajas toimuvatel Balti Cup finaalvõistlusel ning 30. septembril lõpetab koduse hooaja Männikul toimuvatel võistlustel.

Lisaks kaevikrajale võistles Karu vahepeal edukalt Männikul toimunud universal trench laskmises, kus ta saavutas 175 tabamusega 200-st juunioridest esikoha. Meeste arvestuses kuulus Kenert Karule kolmas koht, kusjuures esikoha võitis tema treener Urmas Saaliste 187 tabamusega.

„Trench sobib mulle väga hästi, sest seal tulevad kõik märgid ühest, keskmisest pesast. Kahjuks ei ole see võistlusklass tiitlivõistlustel kavas,” lausus Karu.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus