Keiu Kess naudib terve aasta peale hajutatud juubeliüritusi

Puurmani Spordi- ja Kultuurimaja direktor Keiu Kess naudib terve aasta peale hajutatud Eesti Vabariigi juubeliaasta üritusi ja leiab, et kõik inimesed üle Eesti saavad niiviisi väga vahvatest asjadest osa, taolisi aastaid võiks tema hinnangul rohkemgi olla.

Reedel olete kutsutud siseministeeriumi pressikonverentsile, kus peate tutvustama 25. juulil Puurmanis toimuvat vabariigi juubeliaasta omavalitsustekuu raames läbi viidavat üritust “Romantiline suveõhtu-vabadus Puurmani lossis ja pargis”. 

 

Millest räägite?

 Vabaduse väärtusest. Mis on ikkagi meie vabaduse väärtus ja kas me selle üle ka juubeliaastal mõtleme.

“Romantiline suveõhtu-vabadus Puurmani lossis ja pargis” algab 25. juulil kell 20 ajalootunniga.

Olev Teder kirjutas hiljuti raamatu Julius Kuperjanovist. Julius Kuperjanov moodustas Puurmani mõisas 23. detsembril 1918 aastal Partisanide pataljoni. Vabaduseiha ja mure isamaa pärast tõi Puurmanisse mitusada meest – kõigil ühine unistus – vaba Eesti. Tahame ajalootunniga väärtustada vabaduse ideed ja austust avaldada neile meestele, kes alustasid sõjateed Puurmanist.

 Õhtu sellega kindlasti veel ei lõpe.

Kell 21 algab Tiit Petersoni ja Hong-Kongi kontratenori Kabo Chani kontsert. Seejärel kell 22 liigub rahvas lossi taha parki, kus näitame filmi — külla tuleb kinobuss.

Neljapäeval lepin kinobussiga täpselt filmi kokku. Ööfilmiks valisime Rummu Jüri, sest seal kajastub eesti mehe jonn ja vastuhakk, vabaduseiha. Filmi ajastu sobib kokku Puurmani mõisa ja pargiga ning on tasakaaluks tõsisemale ja mõtisklevamale sündmuse esimesele poolele.

Rahvas aga tahaks hoopis “Georgi” vaadata. Georg Ots oli tugev ja karismaatiline isiksus, sümbol Eesti rahva südames. Võib olla vaatame seekord  tõesti hoopis “Georgi”.

 Kui vihma hakkab sadama, kas siis jääb mõni üritus hoopis ära?

Kui sadama hakkab, kolime Puurmani lossi saali. 

Pääseb siis kontserdile ja kinno tasuta?

Pääsmed kontserdile ja öökinno maksavad 25 krooni. 

“Romantilist suveõhtut” ei korraldata ju Puurmanis esimest korda?

See on juba kaheksas selline pidu Puurmani lossis. Tavaliselt on meil kindel teema. Ja esinejatega on meil samuti väga vedanud, siia on jõudnud kuulsaid muusikuid nii kodu- kui välismaalt. Koostöö Tiit Petersoniga on seni väga hästi sujunud.

“Romantiline suveõhtu” oleks toiminud nii või teisiti, kuid kuna see sattus Eesti Vabariigi juubeliaastal omavalitsuste kuusse, planeerisime üritusi natuke pikemalt. Sellepärast võtsime plaani ajalootunni, kontserdi ja filmi. Nüüd saab igaüks valida, mida ta tahab – mõni inimene ei tule kontserti kuulama, aga hea meelega vaataks filmi.

Meil pole ju Puurmanis kino, Jõgeval ka suvel filme ei näidata. Jääb üle ainult sõita Tartusse.

Puurmani lossi taga saab kino küll näidata, paneme pingid ja ekraani ning vajadusel kasvõi telgi püsti. Minu meelest on see nii romantiline.

Suvised kontserdid Puurmani lossis ei lõpe “Romantilise suveõhtuga”?

15. augustil saab Puurmani loss esimest korda võõrustada kontsertsarja “Eesti mõisad” raames barokkansamblit Corelli Consort. Veel löövad kaasa tantsuteater Fine 5 ja ajaloolane Jüri Kuuskemaa. Nemad käisid juba mais uurimas meie legende hullu krahvi kohta.

Mõisakontsertide sari toetab lastekodulapsi ja Puurmanis antakse kontsert esimest korda. Pileteid saab soetada Piletilevi kaudu, aga võimalik on neid osta ka enne kontserti Puurmanis.

 HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus