Kehva käibe tõttu suletakse Jõgeval kolm poodi

Järgmise aasta esimestel kuudel pannakse Jõgeval kinni rõivakauplus Cartini, Hinnapomm ning ka digipood Klick, sest poed ei suutnud neid juhtivatele firmadele oodatud kasumit tuua.

Tänaseks päevaks on nende poodide töötajad saanud koondamisteate, seega ähvardab töötuks jäämine kaheksat inimest.

Varem oli Cartinis tööl kolm inimest, kuid kehva majandusseisu tõttu pidid nad ühe töötaja juba septembris koondama. Nüüd ootab ka poe kaht viimast müüjat ees sama saatus. Tänase päeva seisuga ei osanud Cartini poe juhataja öelda, mis temast ja teisest müüjast veebruaris saab, sest praeguseks pole nad endale uut kohta leidnud. Sama kinnitas ka Jõgeva Hinnapommi juhataja Kaja Pedosk. “Siiamaani pole veel õrna aimugi, kuhu veebruaris tööle minna,” sõnas Pedosk. Sama mure vaevab ka Hinnapommi kaht teist müüjat.

Klick pakub tööd Tartus

Digipoes Klick töötab kolm inimest, kes kõik on tööl poole kohaga. Poe töötajad keeldusid olukorda kommenteerimast. Klick Eesti ASi personalijuht Sirje Grossmann rääkis, et alles juunis avatud Jõgeva digipood tuleb sulgeda ootustele mitte vastavate müüginumbrite tõttu.

“Siiski pole me töötajaid täiesti hüljanud. Me pakkusime neile töökohta Tartus, nüüd on neil otsuse tegemiseks pisut mõtlemisaega,” sõnas Grossmann, lisades, et poe sulgemine ei tulnud neile ootamatult ning samas pole see ka meeldiv toiming.

“Lihtsalt praegusel ajal peab kehvade majandusoludega arvestama ja kusagilt kokku hoidma, antud juhul on see siis poe sulgemine Jõgeval,” tõdes ta. Teiste Eestis töötavate Klicki digipoodide sulgemisest ei soovinud Grossmann rääkida.

Cartinit ja Hinnapommi haldava firma OÜ Glasmir tegevdirektori Ivar Valge sõnul on nemad teinud kõik endast oleneva, et poed jääksid Jõgevale püsima, kuid siiski panid halvad majandusolud asjad paika. Seega võeti vastu otsus, et Jõgeva Cartini ja Hinnapomm suletakse järgmise aasta veebruari lõpus.

“Mul on siiralt kahju, et nüüd jäävad inimesed selle tõttu tööta, kuid paremat lahendust meil antud olukorras tõesti polnud,” nentis Valge.

Veel mõne aasta eest hiigelkasumis

Veel lisas OÜ Glasmir direktor, et  kahjuks pole neil võimalik Klicki eeskujul oma töötajatele mujal teenistust pakkuda. “See on Klicki juhtkonnast väga kena, et nad oma töötajate eest nii hoolitsevad. Eks meiegi muretseme oma töötajate pärast, aga praegu pole tõesti meil kusagil vaba kohta. Kuid vähemalt ei jää me oma töötajatele võlgu. Kui nad veebruaris töölt lahkuma peavad, on neil kindlasti koondamisraha samal päeval pangakontole üle kantud,” rääkis Valge.

Samas lisas firmajuht, et ehk pole nende kahe poe sulgemine Jõgeva jaoks mingi katastroof. “Meie poed pole postkontorid, inimesed saavad oma riidekraami mujalt osta, vajadusel kasvõi Tartust,” sõnas direktor.

OÜle Glasmir kuuluvad veel rõivakauplused Xpress ja Metro. Kokku on OÜl Glasmir Eestis üle 80 kaupluse ning firma omab ka hulgaliselt kinnisvara. 2005. aasta seisuga on ettevõttel 63 kinnistut. Veel kolm aastat tagasi teenis ettevõte 130- miljonilise käibe juures ligi 30 miljonit krooni kasumit.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus