Kaupo Ilmet, värskete ideedega mees

 

*           *            *

Kaupo Ilmet on olnud minu õpetaja Luua Metsanduskoolis, esimene ülemus pärast kõrgkooli lõpetamist ja seltsitegevuse liinis pikka aega mu koostööpartner. Viimastel aastatel oleme koos teoks teinud suuremaid ja väiksemaid projekte. Vähe tähtis pole seegi, et just tema oli omal ajal väikejärvede ja Emajõe kutselise kalapüügi käivitaja. Teiste sõnadega: tegevus, mis minule praegu tööd annab, on just tema algatatud.

Kaupo on inimene, kes väärtustab oma juuri. Ta väärtustab oma sünnimaad ? Mulgimaad ?, kuid teeb samal ajal kõik selleks, et Vooremaagi elaks ja areneks. Teda peetakse omaks nii seal kui siin.

Kaupo on tulihingeline looduse ja pärandkultuuri hoidja ning kaitsja. Imetlust vääriv on tema sihikindlus. Kaupo kõige tuntuma projekti ? Elistvere loomapargi projekti ? teokstegemisel astus ta üsna isepäiselt ja sirgeselgselt edasi, kuigi ainult tema ise teab, kui raske ja keeruline see oli. Tulemus on aga silmaga näha: üks Eestimaa enam külastatavaid turismiobjekte on täna kõigiti jätkusuutlik.

Kaupo on olnud mulle õige mitmel korral reisikaaslaseks ? nii kooli ajal kui ka pärast seda. Ta ei käi reisidel kinnisilmi ja väga tihti realiseerub midagi nähtust kodukohas.  Ideedest ei tule temal küll nii pea puudu.

Nii palju korda saatnud inimesena oskab ta väärtustada  teisi inimesi enda ümber. Ta on hea meeskonnatöö tegija. 

Mul on elus vedanud, et minu  õpetajaks, ülemuseks ja koostööpartneriks on olnud ning  on praegugi  Kaupo Ilmet.

Tervist ja  päikest edasistesse päevadesse!

ENE ILVES,

põllumajandusministeeriumi kalamajanduse osakonna peaspetsialist

*           *            *           

ammuste aegade hämaraid käike

mõtteid ja radu tervitab meel

murdunud mõõga haavatud läike

talletand muistendiks emakeel

Toetades päikesekiirte paistel peopesa vastu muinaslinnuse palkseina või  nõjatudes iidsele kuusetüvele ja sulgedes silmad, võib Kassinurme mägedes tunnetada, kuis põimuvad olev ja muistne. Haldjate flöödiheli lõkkepaistel, vaenlase rammpalk põrkumas vastu väravat, vardas küpsev seakints ja suveöö lumma võimendav tähevalgus.

Kassinurme on kui uks maailma, kus põimuvad muistendid ja ajalugu, kus väsinud hing saab kosutust ja poeet leiab uue mõtterea, kus minevikupärand paneb aluse uuele loomele. Siia tullakse nii võtma kui saama, kuid alati minnakse siit rikkamana, kui tuldud.

Tänu Sulle, Kaupo, kes Sa oled meile selle ukse avanud! Eesti rollimängijad tervitavad Sind!

MATI NUUT,

MTÜ Kalevite Kange Rahvas juhatuse liige

*           *            *

Puutusin Kaupo Ilmetiga esimest korda kokku tudengina: aitasin temal, toonasel Aakre metsaülemal, metskonna juurde väikest loomaparki rajada. Nagu tudengile ikka, tundus ka mulle minust tegelikult mitte nii väga palju vanem Kaupo siis üsna vana mehena. Nüüd pean tõdema, et enam kui nelikümmend aastat, mis vahepeal möödunud, pole Kaupole tuhkagi teinud ? ta on niisama värskete mõtetega ja niisama toimekas.

Elistvere loomapargi ideed olen ma algusest peale toetanud. Iga viiekümne kilomeetri taha, nagu austerlaste arvates otstarbekas, meil tunduvalt väiksema asustustiheduse tõttu sellist nähtust vaja pole, aga oma viis loomaparki võiks Eestimaal olla küll. Iseasi, et siis peaks ka Kaupo Ilmeti suguseid mehi neid käima vedama jätkuma.

Me pole küll Kaupoga alati kõiges ühel nõul olnud, ent tunnustust väärib tema tegevus ometigi. Elistvere loomaparki ei suhtu ma kui Tallinna Loomaaia konkurenti, vaid pigem kui paika, kus meie potentsiaalsed kliendid n-ö hamba verele saavad.

MATI KAAL,

Tallinna Loomaaia direktor

*           *            *

Kaupo on fantastiline inimene, kelle pea genereerib üha uusi ideid ning kellel jätkub jaksu ja oskusi neid ka teoks teha. Elistvere loomapargi rahvas on õnnega koos, et meil selline projektijuht on. Ükskõik mis mure meil ka tekib, kui seda Kaupoga koos arutada, hakkab lahenduskäik varsti paistma. Ja ta on väga tähelepanelik: loomapargis oma iganädalast ringkäiku tehes märkab ta nii häid kui ka halbu muutusi ega jäta kunagi oma arvamust välja ütlemata.

Huumorimeelt jätkub Kaupol ka. Kui meie eelmine põhjapõder Redu pulmavaevas oli ja oma aedikus mörises, ütles Kaupo talle, et ärgu ta tema peale küll häält tõstku: tema on tegelikult üldse ainus, kes talle pruudi kohale võib tuua. Vana Redu seda õnne küll ära oodata ei jõudnud, ent poolteist kuud tagasi sai loomapark see-eest uue põhjapõdrapaari.

Kaupo on aateline ja omakasupüüdmatu vana kooli mees, kes ikka ausa mängu reeglitest kinni peab. Paraku ei vastata talle meie praeguse varakapitalismi tingimustes alati samaga. Ja siis saab ta kõvasti haiget. Mul on väga kahju, et vahel ka nii läheb.

ASTA SARV,

Elistvere loomapargi perenaine

*           *            *

Kaupo Ilmet on teinud väga palju selleks, et minu ja mu suguvõsa elutingimused Elistvere loomapargis head oleksid ja ninaesine kobe. Omalt poolt olen püüdnud tänulikkust üles näidata sellega, et olen igal aastal poja või kaks ilmale toonud. Kaupo on ju rahvuslike aadete kandja ja mõni aeg tagasi oli hüüdlause “Maa tuleb täita lastega” eestlaste hulgas vägagi populaarne.

Selle üle, et mõned mu järeltulijaist väljamaale on viidud, ma pahane pole. Pigem uhke, et olen saanud kaasa aidata mõnede suuremate riikide ilvesepopulatsioonide tõu parandamisele.

Ilves ENE,

Elistvere loomapargi elanik

*           *            *

Mul vedas, et Elistvere loomapark selleks ajaks juba loodud oli, kui mina õnnetul kombel vaeslapseks jäin: kuhu mul muidu minna oleks olnud. Eelöeldut silmas pidades on loomapargi “isa” Kaupo Ilmet minu jaoks väga tähtis inimene. Ma pole paaril viimasel talvel magadagi tihanud ? suurest hirmust, et äkki magan Kaupo sünnipäeva maha. Palju õnne talle ning mesimagusaid päevi edaspidiseks!

Karu KARULIINA,

Elistvere loomapargi elanik

blog comments powered by Disqus