Kauplused pakuvad mitmesugust lihavõttekaupa

Kõige rikkalikumalt oli munadepühade kaupa saada Kesk-Eesti Ärikeskuses asuvas Mutionu kaupluses. Sealt võib leida nii keraamilisi kaunistusi kui ka pehmeid mänguasju, samuti võtmehoidjaid. Suure lihavõttekuke võib saada näiteks 120 krooni eest. Saada on ka kõikvõimalikke jäneseid, oravaid, konni, tibusid ja kanu.

Pühade puhul saab Mutionust soetada ka munaaluseid, pärgi ja küünlaaluseid. Veel leidub kaupluses spetsiaalseid vaase sinilillede jaoks, temaatilisi laudlinu, dekoratiivseid sulgi ja juba ka sääsetõrjeküünlaid.

Võrdlemisi lai kingituste ja kaunistuste valik on ka Kaubahallis. Leida võib mitmesuguse värvi ja tegumoega munaaluseid ja -topsikuid, kevadpühateemalisi kausse, samuti kaunistatud taldrikuid. Saada on ka erineva suurusega pehmeid tibusid ning keraamilisi kaunistusi. On ka huvitavalt meisterdatud linnupesi ning pärgkaunistusi. Kaubahallist leiab ka munavärve, viimaseid on saada ka Säästumarketis.

Enamikus suuremates kauplustes on olemas vaid üksikud lihavõttepühadega seonduvaid kaubad, näiteks Keskuse toidupoest saab osta lihavõttesokolaade, mis lastepäraselt pakitud, ning munakujulist närimiskummi. Harte äris oli näha näiteks keraamilisi kukkesid ja kanu.

Samas pakuvad Jõgeva Majandusühistu kauplused Pae pood ning Kaubahall 7.-11. aprillini lihavõttepühade puhul mitmeid toidukaupu «tibuhindadega» ehk tavalisest tunduvalt soodsamalt.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus