Kauplusauto läheb uuele ringile

Pärast väikest pausi alustab kauplusauto taas maarahva teenindamist. Sellist teenust pakutakse klientidele Maksibussid OÜ ja Jõgeva Majandusühistu koostöös. Maksibusside juhatuse esimees Harri Luht ütles, et kauplusauto, milleks oli nende firma  buss, sõitis varem väiksemates maa-asulates  juba kuus ja pool aastat.

Tegelikult tekkis Harri Luhal idee kauplusauto teenust pakkuda aastaid tagasi Hiiumaal käies, kus ta üht sellist seismas nägi. Ta rääkis oma plaanist ka kohalikele vallajuhtidele ja nii autopood  2007. aasta suvel Jõgevamaal ringi sõitma hakkaski. Eelmise aasta lõpus avaldati Jõgeva Majandusühistus arvamust, et  Maksibussi firmat enam kaubaga varustama ei hakata, kuid 6. jaanuaril toimunud koosolekul, kus erinevad osapooled sellest rääkisid, palusid vallajuhid, et kauplusauto jätkaks tegevust.  

Inimesed ootavad

Harri Luha sõnul on tema telefon viimaste päevade jooksul lausa “punane” klientide kõnedest, kes rändkauplust oma kodupaigas jälle külastada soovivad. Esialgu välja hõigatud 20. jaanuari asemel lükkub aga autopoe ringidega alustamine paraku nädala võrra edasi. Bussi mootorit remonditakse ja vajalikud varuosad ei jõudnud Saksamaalt loodetud ajaks kohale. Harri Luht lausus, et kaks-kolm kuud liigutakse veel ringi vana masinaga, siis tuleb hakata uue soetamisele mõtlema.

Sõidugraafik on enam-vähem sama, mis varemgi, kuid muudatusi tuleb siiski teha, sest näiteks Rääbisel ja Tõikveres on poed vahepeal kinni pandud. Praegu hakkab kauplusauto liikuma kõigil tööpäevadel. Harri Luht märkis, et aja jooksul loksub sõidugraafik ise paika, väga täpne see olla ei saa. Kauplusauto põhiklientuuri moodustavad eakamad inimesed ning seetõttu on valmis trükitud ka teenust tutvustavad reklaamlehed, mis lähiajal peaksid kõigi huvilisteni jõudma. Interneti kasutajatel on võimalik sõidugraafikut ka arvutist näha. 

Peatub ka metsa vahel

Kohanimede seast, kus kauplusauto peatub, leiab ka peatuse nimega Metsa vahel”. Harri Luht ütles, et tegelikult on tegemist ühe peatusega, millest pool kilomeetrit eemal, tõepoolest metsa vahel elab kahe küla piiril üks nende alaline klient.

Bussifirma  juhi sõnul ei planeeri nemad peatusi arvestusega, et seal peaks ees ootama vähemalt 20 klienti, vaid nad on valmis  teenindama ka üht inimest, kes seda vajab.  

Kauplusauto roolis istub bussifirma töötaja, kuid teenindajateks on Jõgeva Majandusühistu müüjad.

Harri Luht lausus, et valdadega on kauplusauto käigus hoidmiseks sõlmitud kolme aasta pikkune leping ja vallad toetavad ettevõtmist omalt poolt. Ta nentis, et vallad pakuvad oma rahvale ka võimalust bussiga suuremasse keskusse poodi sõita, aga ainult leiva-saia pärast neljaks tunniks kuhugi sõita pole ju mõtet.

Samas osutavad Maksibussid kauplusauto teenust pigem heast tahtest, märkimisväärset kasu nad sellest ettevõtmisest ei saa.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus