Kassinurme Hobupäevadele oodatakse ratsudega külastajaid

Täna Kassinurmes esimest aastat korraldatavad Hobupäevad on mõeldud nii hobusekasvatajatele, hobusearmastajatele kui Metsiku Lääne kultuurihuvilistele.

Hobupäevade põhiidee on rahvale tutvustada erinevaid hobusetõuge, samas annab üritus hobusekasvatajatele võimaluse omavahel muljeid ja kogemusi vahetada. Päeva pidulik avamine toimub kell 12 päeval, mil külalisi tervitavad  western-klubi Holster ja Onu Bella. Edasi toimuvad Kassinurme linnamäel erinevad töötoad, mängud ja mitmed demonstratsioonesinemised.

Päeva põhiliseks sisustajaks on western-klubi Holster, kes korraldab relvavõistluse demonstratsiooni ning relvanäituse. Nende kodulehelt on võimalik lugeda, et demonstratsioonidel lastakse küll püssist pauku, kuid kellelegi suuremat viga ei tehta. „Keegi meist pole näitleja, kuid me ei esita ka draamat,“ seisab klubi tutvustuses. Klubi näitab, kuidas lasksid kauboide relvad, kui ei olnud veel leiutatud metallkuuli, kuidas teha indiaanlaste pärltikandit ning kuidas valmistada Vana-Lääne holstrit ja vöösid. 

Tasub tulla kogu perega

Kuna tegemist on kogupere üritusega, siis on mõeldud ka kõige väiksematele peokülastajatele. Lastel on võimalik ratsutada sõbralike suksudega, võtta osa mitmetest mängudest ning töötubadest. Loomulikult võivad kõikidest võistlustest osa võtta ka täiskasvanud.

Kassinurme oodatakse üheksat hobusekasvatajat, kellest viis on pärit Jõgevamaalt, koos oma lemmikutega. Päeva jooksul valitakse ka ilusaim hobune ning kindlasti ei puudu ka ratsutamisvõistlus. Külastajatele korraldatakse matk ümberkaudsetes metsades. Kohale tuuakse kaless, milles saavad kaasa sõita need, kellel puudub isiklik ratsu. Hobuste omanikud saavad matkaraja läbida ratsutades. 

Võimalusel võtke oma hobune kaasa

Külastajail on võimalik ka endast pahad vaimud välja ajada, nimelt on üritusele toodud higistamistelk. Mõnes mõttes meenutab see sauna, kuna telgi keskel on olemas kividest keris. Siiski on higistamistelk osa indiaanlaste vanimatest tseremooniatest. Seal aetakse välja kõik halvad vaimud, maandatakse pingeid ning pärast rituaali saab inimene jätkata elu puhtama ja kergema vaimuga. Kohal on ka tünnisaun, kus rahvas saab pärast suurt hingepuhastust end  puhtaks loputada.

Hobupäevadele oodatakse rahvast ka isiklike ratsudega. Kui tavakülastajad peavad väravas lunastama pileti, siis ratsanik koos oma suksuga saab üritusele tulla tasuta.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus