Käsitöölaadal tooteid kudumitest kuni lambanahast esemeteni

Põltsamaal on juba hulk aastaid jõulueelsel ajal käsitöölaata peetud ja see toimub ka tänavu. Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Irja Targama sõnul on käsitöölaadale registreerunud 66 kauplejat.

Tänavust käsitöölaata võib tema hinnangul lausa rahvusvaheliseks nimetada, sest meie tuntud käsitöömeistrite kõrval pakuvad oma töid ka külalised Soomest ja Lätist. Palju on ehteid ja kudumeid. Varasemast rohkem pakutakse seekordsel laadal puidust ning lambanahast esemeid. Müüjaid jätkub ka  kultuurikeskuse esisele platsile, sealt saab osta peamiselt  toidukaupa. Laadale tuleb müüjaid Hiiu- ja Saaremaalt, aga ka Võru- ja Põlvamaalt ja mujalt.

Irja Targama sõnul pidasid nad müügikohti paika pannes silmas, et ka üksikud memmed, kes usinalt kindaid, sokke, mütse ja muid talveks vajalikke kudumeid valmistavad, müügipinna saaksid. Laadale on lubatud tulla ka Tabiverest, kus naised  väga vahvaid nukke valmistavad.

Loomulikult ei puudu laadalt kultuuriprogramm. Esinema tulevad nii rahvatantsijaid kui muusikud, viimaste seas ka Põltsamaa Muusikakooli saksofonimängijad. 

Külastaja pääseb laadale 65 senti maksva piletiga ja saab koos sellega kingituseks piparkoogi.

Esimesed käsitöötegijad registreerusid laadale juba augustis, enamik aga septembris-oktoobris. Kultuurikeskuse ruumes on müügipind praeguseks hõivatud, vabu kohti on veel vaid maja ees platsil.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus