Kasepääl võisteldakse taas kalapüügis

Laupäeval, 7. märtsil peetakse Kasepää vallas Peipsi järvel traditsiooniline kalapüügivõistlus Kasepää kala 2015, kus jagatakse autasusid mitmes kategoorias.

Nii rahva kalapüügivõistlusele kui ka meistrite võistlusele registreerimine algab kell kaheksa hommikul Kasepää vallavalitsuses. Samast minnakse pärast märguannet  mõnekümne sammu kaugusel asuvasse püügikohta Peipsi järvel, kus toimub õngitsemine piiratud alal.

Mehed, naised ja lapsed võistlevad eraldi arvestuses ning korraldajad otsustavad lõpus, millistel alustel saavutusi hinnatakse, st kas selgitatakse välja kõige raskem või kõige pikem kala, suurim püütud kogus või ka kõige väiksem kala. Peetakse ka augu raiumise ja puurimise võistlus kiiruse peale. Auhind loositakse välja ka kõigi osalejate vahel.

Võistlejatel peab olema kaasas harrastuspüügi õiguse eest tasumist tõendav dokument ehk maksekorraldus koos isikut tõendava dokumendiga.

Võistluse korraldavad Kasepää vallavalitsus ja Peipsi Harrastuskalastajate Klubi, kohapeal kommenteerib toimuvat kalandusentusiastist ajakirjanik Vladislav Koržets.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus