Kasepääl tuleb Peipsi Romantika

Eeloleval nädalavahetusel toimuvad Mustvee vallas Kasepää laululaval traditsioonilised Peipsi Romantika kontserdid, mille raames tähistab näitleja ja muusik Marko Matvere oma esimest juubelit. Kaunite ja jõuliste meloodiate kooskõlaks tõotab kujuneda helilooja ja klaverikunstniku Rein Rannapi ja laulja Ott Leplandi ühine etteaste.

Peipsi Romantika peakorraldaja, ettevõtja Hannes Soosaar organiseerib tänavu ka Marko Matvere  50. sünnipäeva tuuri, kus osalevad lisaks juubilarile veel Jaan Tätte, Liisi Koikson, Väikeste Lõõtspillide Ühing ja Ooper-Kvartett. „Tuuri kavas on seitse kontserti üle Eesti. Kohtade valikul seisin selle eest, et tuur jõuaks ka Jõgevamaale Kasepää laululavale, kuhu see minu arvates suurepäraselt sobib. 20. juuli kontserdil tulevad esitlusele parimad palad, mida Marko Matvere on kunagi laulnud. Romantilisel kontserdil teeb ta ülevaate oma senisest lavateest. Esitlusele tuleb kindlasti ka laul „Tuulevaiksel ööl“. Kui rääkida teise päeva kontserdist, siis tuleks öelda, et oleme Leplandi manageri Danel Pandrega alati mõelnud, et võiks midagi ägedat ja teistmoodi teha,“ sõnas Soosaar.

„Olime mõlemad mõelnud Rein Rannapi ja Ott Leplandi koostööle, eriti koos bändiga. Rein Rannapi ja Ott Leplandi ajatu looming ning kirglik interpretatsioon vormub 21. juulil ühtseks tervikuks kontsertkavas „Suur suvi“. Esitlusele tulevad teosed on saanud uued ja sageli ootamatud värvingud, oma panuse on andnud Raun Juurikas, Jörgen Pakkas, Kristjan Mängel ja Viljar Norman, kes ka koos Reinu ja Otiga lavale astuvad. Ühesõnaga, Rein ja Ott esitavad peamiselt Reinu loomingut läbi mitme aastakümne, mis on koos bändiga teise võtmesse keeratud. Esitlusele tuleb ka kaks Oti lugu. Õhtu täitub emakeelsete paladega, samuti kuuleb mäslevat rokki kauni Peipsi  järve kaldal. See elamus jääb meelde aastateks,“ kiitis Soosaar.

Korraldaja märkis, et nooruslikke rütme toob teise päeva õhtusse aasta naisartist Liis Lemsalu koos bändiga. Liis on mitmekordne Eesti Laulu finalist ja armastatud esineja saadetest „Laula mu laulu“, „Su nägu kõlab tuttavalt“ ning mitmest teisest produktsioonist.

Hannes Soosaar märkis, et varem Kasepää vallas ja nüüd Mustvee vallas toimuv kontsert pole organisatoorseid aspekte mõjutanud. „Haldusreform pole üldises plaanis midagi muutnud. Kasepää laululaval toimus enne reformi palju üritusi, toimub ka nüüd. Naljaga pooleks võib öelda, et minul on rohkem aega kontserte korraldada,” sõnas Soosaar, kes enne oli Saare vallavanem.

Peipsi Romantikal on alati esinenud ka Jõgevamaa kultuuritegijad. 21. juulil esinevad Vaiatu naisrühm Somel ja rahvatantsurühm Peipsi Piigad. Kava on kahe rühma peale kokku pooletunnine.

Tänavu toimub Peipsi Romantika kuuendat korda. Hannes Soosaar märkis, et külastajate rekord oli 2014. aastal, kui Peipsi Romantikal esinesid Vallatud Vestid. „2015. aastal käis jälle kõige vähem külastajaid, kuna ilmad olid kehvad, eriti teisel päeval, kui terve õhtu sadas paduvihma. Viimastel aastatel on publiku arv olnud stabiilne,“ lausus Soosaar.

Korraldaja sõnul on tänavuste Peipsi Romantika kontsertide ajaks paanis kvaliteetsemaks teha ka elektrisüsteem Kasepää laululaval.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus