Kasepääl tuleb kalapüügivõistlus 27.veebruaril

Tänavune kalapüügivõistlus peetakse Kasepää vallamaja tagusel järvealal, registreerimine vallamajas 27. veebruaril kella 8-9. Püügikohta võib minna kell 9 pärast märguannet, teatasid korraldajad.

“Proovime võistluse omanäoliseks teha näiteks nii, et alati oleks hulgaliselt auhindu naisvõistlejate esikolmikule, kolmele esimesele mehele ja muidugi ka tublimatele lastele. Lisaks tuuraga jääaugu raiumise ja puurimise võistlus. Kõik registreerunud saavad pärast võistlust tasuta suppi,” ütles korraldaja Tarvo Leon.

Võistluse püügiala suurus on olnud 1,5 ruutkilomeetrit ning kohtunikud jälgivad, et sealt välja ei mindaks. Nii on tingimused võrdsed kõigile. Telke ei ole lubatud võistlusalale üles panna. Kala tohib püüda tirguõnge, sikutiga ja soovi korral ka pärnu kirvega. Elussöödaga püük pole lubatud.

Paljudele kalastushuvilistele teeb ka sel aastal muret, et samal ajal on toimumas Eesti meistrivõistlused ja tõsistel proffidel pole võimalik Kasepääl osaleda. Eelnevatel aastatel on saanud võistlust ka meistrivõistlustega ühildada nii, et Kasepää on meistrivõistuste etapp ja meistrid püüavad eraldi alas. Viimased kaks aastat on aga jääolud kehvad olnud. 2014 oli võistluse lõppedes püügialast 300 meetrit eemal vaba vesi ja eelmisel aastal pidi liivast ja jääst tammi ehitama, et rahvas üldse jääle saaks. Võistluse lõpuks polnud ka sellest rajatisest enam suurt kasu, sest viimased tagasitulijad vajusid kohati vööni jääst läbi. “Selliseid riske ei soovinud me enam võtta ja tõime ürituse nädala varasemaks,” rääkis Tarvo Leon. Lisainfo: leontarvo@kalale.ee

Pildil on hetk mullusest võistlusest.

blog comments powered by Disqus