Kasepääl püüti silmapaistavalt pikakasvuline luts

Laupäeval Peipsi järvel Peipsi harrastuskalastajate klubi ja Kasepää vallavalitsuse koostöös peetud kalapüügivõistlus Kasepää Kala oli silmapaistvalt osavõtjaterohke. Pikimaks püütud kalaks osutus 67 sentimeetri pikkune luts.


 

Tänavusele võistlusele registreerus 313 osalejat. “Seda on rohkem kui mitmel varasemal aastal. Kaladest saadi kätte kõige rohkem kiiska ja üsna palju ka ahvenat ning särge. Meesteklassis osutus võidukalaks aga luts. Lutsu püüdmist võib paljuski pidada juhuseks,” rääkis Peipsi Harrastuskalastajate Klubi eestvedaja Tarvo Leon. “Taas sai Kasepää Kalal teoks tuuraga jääaugu raiumise võistlus, mis vahepeal jääolude tõttu ära jäänud,” lisas ta. Leoni sõnul soosis kalapüüdmist igati ka ilm. “Jää oli 40 sentimeetri paksune, tugevat tuult polnud, ei sadanud.”

Informaatoriks oli seegi kord kalandusvaldkonna karismaatiline asjatundja Vladislav Koržets, kes ise samuti mõned kalad püüdis. Kala sai osta ka kauplejatelt. Autasustamistseremoonial laulis ja mängis pilli Tiia Paist Lääne-Virumaalt. “Tulevikus võiks Kasepää kalapüügivõistlusel põhjalikumgi kultuuriprogramm olla,” märkis Kasepää rahvamaja juhataja Terje Paalits.

“Arvan, et kala õnnestus püüda peaaegu kõigil osalejatel. Kaugeim Eestimaa piirkond, kust kohale tuldi, oli Saaremaa. Kasepää Kala on üks võistlusi, mis meie vallale tuntust toob. Loodetavasti korraldatakse Kasepää Kala ka pärast haldusreformi, sest liituvad omavalitsused suhtuvad traditsiooniliste sündmuste püsimajäämisse toetavalt,” ütles Kasepää vallavanem Jüri Vooder.

Kasepää Kala tulemused

kalapüük naised

I koht Diana Rebane

II koht Merle Tootsi

III koht Heli Rohi

kalapüük mehed

I koht Aivar Helstein

II koht Arlis Salu

III koht Andry Palu

kalapüük lapsed

I koht Serena Sarapuu

II koht Janar Šternfeld

III koht Ivan Titov

Augupuurimisvõistlus

mehed

Henri Rohi

naised

Pille Priks

auguraiumisvõistlus

mehed

Alar Tooming

naised

Marianne Polski

kõige noorem osavõtja Kutt Kaur Tooming sündinud 2011. aasta 4.12.

kõige vanem osavõtja Anatoli Pedak sündinud 1932. aasta 6.11

Peaauhind, täispuhutav paat mootoriga, Andres Klimenko Anija vald Harjumaa

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus