Kasepääl peeti esimest külapäeva

Laupäeval Mustvee vallas Kasepääl toimunud I külapäeval meenutati paiga möödanikku, saadi osa kultuuriprogrammist ning maitsti konkursile saadetud torte. Sündmus on plaanis muuta traditsiooniks.


Kasepää külapäeva korraldamist plaaniti aastaid. Tänavu toimus sündmus kohaliku külaseltsi eestvedamisel. 

„Mõneti oli eeskujuks ka Omedu külapäev. Sealne külaselts on kahekümnene, meie oma kaheaastane. Tõuke andis ka Kasepääga seotud inimeste kokku kutsumine. Mõte kandis vilja, sest osalejaid oli külapäeval ligi paarsada,” ütles Kasepää külaseltsi juhatuse liige Heiki Post.

Kasepää ajaloost rääkis samast paigast võrsunud ühiskonnategelane ning ettevõtja Jüri Kraft. Ta meenutas elu Kasepääl Eesti esimese iseseisvusperioodi viimastel aastatel. 

„Noortel oli kombeks jalutada, kokku tulla ja mängida rahvalikke laulumänge, näiteks „Me läheme rukkist lõikama”. Tegutsesid puhkpilliorkester ja tuletõrjeselts, samuti raamatusõprade selts. Meelde on jäänud võidupühal tule toomine valge ja musta hobusega.”

Jüri Kraft avaldas lootust, et Kasepääle ja Peipsimaale tervikuna tuleb uusi elanikke, eriti mõtteerksaid ja tublisid noori peresid. Kraft tegi ka ettepaneku kujundada Kasepää külapäevade läbiviimine traditsiooniks.

Tervitusi ütles riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk ja Omedu külaseltsi nimel Maie Eisen. Omedus peeti külapäeva tänavu 10. juulil. See oli arvult juba kümnes.

Kasepää külapäeva kultuuriprogrammi eest hoolitses Kasepää rahvamaja juhataja Terje Lill. Oma kandi näitetrupp mängis Andrus Kivirähki näidendit „Uljas neitsi”. Musitseeris pärimusmuusika ansambel Tuustar. 

Tordi valmistamise võistlusele paluti esitada nii magusaid kui ka soolaseid torte, millele andsid hinnangu külapäeval osalenud inimesed. Parimaks tordimeistriks osutus kokk Tiiu Tooming Mustvee lasteaiast.

JAAN LUKAS

 

blog comments powered by Disqus