Eile avati Kasepääl Peipsi infokeskuse ja kohaliku omavalitsuse koostöös turismiinfopunkt ja Peipsi äärset eluolu ja loodust tutvustav “Peipsi järve elu tuba”.
Avatseremooniat juhtinud Peipsi Infokeskuse juhataja Janek Keskküla märkis, et näituse kõige huvitavamaks eksponaadiks võib pidada Peipsi-äärsete alade kaarti, kus nupule vajutades ühe või teise objekti kohe üles leiab.
<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt” lang=”ET”>“Sel kaardil on ära näidatud turismiinfokohad, majutusasutused, muuseumid ja turismiinfopunktid. Kindlasti pakuvad huvi ka kalamulaazhid ja taimestik. Tulevikus hakkame aga tutvustama ka erinevaid kalapüügivahendeid. Samuti saab meilt edaspidi osta kohalikke suveniire ning neid hakatakse ka kohapeal valmistama. Giididena hakkavad tööle Peipsi Infokeskuse koordinaatorid Merili Mitt ja Kristiina Koppel,” rääkis Keskküla.
“Kui tekkis vajadus “Peipsi järve elu toale uus peremees leida, siis kuulutasime välja konkursi, kus kuuest pakkujast valiti välja Kasepää vald,” lausus näituse koostanud Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht Piret Pungas.
Kasepää vallavanema Jüri Vooderi sõnul kirjutati Peipsi järve elu toa rajamiseks kaks projekti, mida rahastasid Keskkonnainvesteeringute Keskus ja MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu. Stendilt võib lugeda, et nüüd Kasepääl avatud väljapanekut on varem eksponeeritud Kallastel ja Emajõe-Suursoo looduskeskuses.
Turismiinfokeskuse ja näituse eksponeerimiseks renoveeris vajalikud ruumid Cobra Grupp.
Avamisel ütlesid tervitussõnu Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Kasepää vallavanem Jüri Vooder, Kasepää külavanem Heiki Post, Mustvee linnapea Urmas Laur, SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Katrin Rajamäe ja mitmed teised. Põline kalur Väino Rosin tõi kaasa ühe atraktiivsema kingituse – peaaegu saja aasta vanuse ahingu.
i
JAAN LUKAS