Kasepääl esietendub komöödia “Kaheksa armastavat naist”

Laupäeva õhtul esietendub Kasepää rahvamajas kohaliku teatritrupi esituses Prantsuse kirjaniku Robert Thomasi satiiriline komöödia “Kaheksa armastavat naist”.


Lavastaja Erlend Kollomi sõnul võeti “Kaheksa armastavat naist” repertuaari küllalt pragmaatilistel põhjustel. “Eesti harrastusteatri maastikul valitseb suur meestepõud. Erandiks ei ole ka Kasepää. Kasepää Teatritrupis on olnud mitu meest, kuid praegu on näiteseltskonnas ainult naised. Juba eelmise etenduse, Andes Kivirähki “Ulja neitsi” tegelased on eranditult naised,” märkis ta.

Igal rollil võrdne kaal

Näidendi materjali läbi töötades tekivad tahes tahtmata mingid esmased valikud. “Selle pinnalt ei ole raske edasi minna. Näiteseltskond on kirju ja omapärane ning pakub võimalusi leida rolli jaoks just see õige inimene. Kõikide osaliste roll pakub etenduse edasiminekule võrdselt kaalu. Ei saa öelda, et konkreetselt kellegi roll on peaosa. Küll on mõnel näitlejal rohkem teksti,” rääkis Kollom.

Osades on Jane Oja, Maris Rohtla, Õnnela Väits, Liina Siirak, Eva Kaitsa, Diana Siirak, Karin Rentsel ja Mariliis Lindsalu.

“Rõõm on tõdeda, et kaheksast osatäitjast pooled on uued. Uued inimesed ja uued mõtted on alati edasiviiv jõud,” lisas Erlend Kollom.

Lavastaja märkis, et kirjanik Robert Thomas on teksti väga konkreetselt ette kirjutanud. “Palju on dialoogi, mis on otseselt oluline sündmuste arenguks. Lavastajale jääb siiski see, mis on kirjas ridade vahel. Improvisioon pigem lõhuks, kui aitaks kaasa. Proovid on kestnud kaks kuud ja mitu korda nädalas,” tunnistas ta.

Tõde jääb naistele

“Kaheksa armastavat naist” on krimikomöödia, milles on palju tragikoomilisi elemente. Võiks öelda klišeelikult, et naised valitsevad maailma. Paraku peitub selles suur tõde. Tehku või öelgu mehed, mida soovivad, lõplik tõde jääb naistele. “Naised on ellujääjad,” mõtestas Erlend Kollom lahti etenduse idee.

Erlend Kollomi sõnul on Kasepää näiteringil plaanis mängida “Kaheksat armastavat naist” teisteski Jõgevamaa ja Tartumaa paikades. Veel märkis Kollom, et teatritükk “Kaheksa armastavat naist” on Kasepää trupi kaheksas lavastus.

“Kes soovivad aga meie uutes teatriprojektides kaas lüüa, võivad endast märku anda meiliaadressil rahvamaja@kasepaa.ee,” teatas lavastaja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus