Kasepääl avati jäätmejaam

Pärast seda, kui Kasepää vallas suleti kohalik prügila, hakati otsima võimalusi, kuhu elanikud saaksid mitmesuguseid jäätmeid tuua. «Pärast omavalitsustöötajate õppereisi Rootsi otsustasime Kasepääle ehitada jäätmejaama,» ütles vallavanem Jüri Vooder. Jäätmejaama ehitamiseks kulus 250 000 krooni, millest 200 000 krooni eraldas Keskkonnainvesteeringute Keskus. Ülejäänu maksis kinni Kasepää vald.

Hooned ehitas Siimusti firma OÜ Siimel. Kohaliku omavalitsuse poolt koordineeris ehitustöid Kasepää vallavalitsuse ehitus- ja keskkonnaspetsialist Ilari Doma?kin.

Jäätmejaama avamisel osalenud ja lindi läbi lõiganud keskkonnaminister Villu Reiljan märkis, et jäätmejaama ehitamine Kasepääle võimaldab kauni Peipsi regiooni hoida ilusama ja puhtamana. Maavanem Margus Oro tõi kingituseks sümboolse prügikoti.

«Jäätmejaam võimaldab jäätmete kogumist liikide kaupa, nende sorteerimist ja suunamist taaskasutusse. Olmejäätmeid aga siin ei ladestata, vaid selleks on Jõgevamaal Torma prügila,» selgitas Jõgevamaa keskkonnateenistuse juhataja Mart Joosep.

Kasepää vallavanem Jüri Vooder avaldas lootust, et nüüdsest tõuseb ka valla inimeste teadlikkus prügiga ümberkäimisel.

Järgmisena on Jõgevamaal plaanis jäätmejaam ehitada Jõgeva linna. Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev, kes samuti oli külaliseks Kasepää jäätmejaama avamisel, märkis , et asukoht Jõgeva jäätmrejaamale on juba valitud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus