Kasepää vallas korrastatakse supelrand

Kasepää vallavalitsuse ehitus- ja keskkonnaspetsialisti Ilari Domaskini sõnul oli maastikuhooldustööde esimeseks etapiks võsa ja pilliroo mahavõtmine. ?Pärast aluspinnase kokkulükkamist sai kaldale veetud rohkesti liiva, mis on pärit Raja küla ümbersõidu ehituselt, mis valmib Jõhvi-Tartu maantee rekonstrueerimistööde käigus. Supelranna korrastamist soosis asjaolu, et tänavu kevadel oli vesi rannast kaugel.  Järgmise etapina tuleb rannaäärsele alale ka muru külvata, kusjuures 11. augustiks, kui algab Kalevipoja kala- ja veefestival, peaks rohi juba tärganud olema,” rääkis Domaskin. ?Järjest nägusamaks muutuvat randa teavad hästi turistid-puhkajad nii lähemalt kui ka kaugemalt. Sageli näeb siin välismaiste numbrimärkidega autosid. Rannas on võimalik ka telkida ja lõket teha, kättesaadav on joogivesi. Kindlasti oleks mõttekas ehitada ranna uude ossa ka riietuskabiinid ja tualett, lisas ta. 

Põhilised tööd rannaäärsel maastikuhooldusel Kasepää vallas teeb osaühing Siimel. Raha  selleks saadi peamiselt Keskkonna Investeeringute Keskusest,  rahastamisel osaleb ka vallavalitsus.

Ilari Domaskin rääkis, et maastikuhooldustööd on lõpetamisel ka ranna selles osas, mis jääb Kasepää kalmistu taha. Puhastustöödega on juba alustatud. ?Omavalitsus peab vajalikuks viimse puhkepaiga ümbrusele korralikum ja väärikam välimus anda. Suvitajatele pole siinne rand aga mõeldud, sest surnuaed on vaikne ja püha paik.”

Valla ehitus- ja keskkonnaspetsialisti sõnul on Kasepääl teoksil teisedki ehitustööd. ?Endisse koolimajja ehitame perearstikabineti, mis on plaanis avada septembris. Kavas on ka kooli söökla osaline rekonstrueerimine  Jätkub Raja vanausuliste kloostri raamatuhoidla remont ja vanade raamatute restaureerimine.?

21. juunil avab maavanem Aivar Kokk aga Kasepääl võrkpalliväljaku.

 JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus