Kasepää valla päev tõestas kohaliku rahva ettevõtlikkust ja mõtteerksust

?Tulin huviga valla päevale. Jalutasin ringi ja märkasin, et kõik on palju ilusamaks muutunud. Hea mulje jättis korrastatud rand vallamaja taga. Vaatasime üle ka koha Omedu jõel, kuhu kavatsetakse sadamat rajama hakata,? rääkis endine kasepäälane Ülle Herne, kes elab praegu Kiltsis, kuid külastab suvel mitu korda endist kodupaika.

?Mu endine nimi oli Kask. Kaskesid elab Kasepääl palju ja nad on ka üht või teist pidi omavahel sugulased,?  selgitas naine.

?Kasepää vald muutub iga aastaga kenamaks, siin ehitatakse pidevalt,? ütles tunnustavalt talinnlanna Marje Kraft, kes oli vallapäevale tulnud oma abikaasa Jüri Krafti seltsis.

Tuntuim kasepäälane oli kohal

Kasepää vallas sündinud ja kasvanud ja siin praegugi põllumajandustootmisega tegelev Jüri Kraft osaleb kõikidel valla märkimisväärsetel üritustel ja on alati kohal ka vallapäevadel. ?Mind huvitab alati, kuidas Kasepää inimesed elavad, tunnen rõõmu, kui näen, et nad on oma koduümbrused ilusamaks teinud. Seekordsel vallapäeval oli meeldiv kuulda, et püütakse laiendada Kasepää parki, siia istutakse uusi puid. Nii areneb inimeste ilumeel,? ütles Jüri Kraft.

Üks puu istutati Kasepää parki ka vallapäeval. Selle tõi kingituseks Jõgeva maavanem Aivar Kokk, kes oma sõnavõtus teatas, et järgmiseks aastaks on valmis ka uue kalasadama projekt.

Kalaseljanka ja pajuvitstest korvid

Kasepää rahva ettevõtlikkust kiitis ka Riigikogu liige Mati Kepp, kes soovis siinsele rahvale ikka kindlat meelt ja õnne peredesse.

Omavalitsusjuhtidest pidasid peokõne vallavanem Jüri Vooder ja  vallavolikogu esimees Aivar Anijago. Külaliikumise eestvedaja Heiki Post rääkis, et Kasepää vallas on hakatud valima külavanemaid.

Meelahutust pakkusid näitleja Margus Abel, Tiheda lasteaed-algkooli lapsed, Raja ja Kasepää kultuurimaja isetegevuslased ning Jõgeva kultuurikeskuse tantsijad. Firma Peipsi Kalatööstus pakkus kõigile kehakinnituseks kalaseljankat.

Laadal osutusid kõige populaarsemateks kauplejateks korvimeister Haljand Paju, fotograaf Johannes Haav ja meemüüja Lembit Simmulmann.   

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus