Kasepää vald valmistub kalafestivaliks ja memme-taadi peoks

Tuleva aasta 4. augustil saavad Kasepää vallas teoks nii Kalevipoja kala- ja veefestival kui ka Jõgevamaa memme-taadi pidu.

Kasepää vallavanema Jüri Vooderi sõnul algatas idee korraldada siin memme-taadi pidu Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt. “Volikogu liikmete ja vallavalitsuse töötajatega pakkumist arutades jäime ettepanekuga nõusse ja leidsime, et sündmus võiks toimuda iga-aastase Kalevipoja kala- ja veefestivaliga samal päeval.  See võimaldab veelgi mitmekülgsemalt Kasepää valda tutvustada. Loodetavasti koguneb 4. augustil Kasepää valda rohkem inimesi kui kunagi varem. Ainuüksi väärikas eas isetegevuslasi on tulemas üle neljasaja. Paralleelselt käib tegevus nii laadaplatsil kui ka rannaalal valmival laulu- ja tantsuväljakul,” ütles vallavanem.

“Kahe ürituse üheaegne toimumine peaks võimaldama kokku hoida ka organiseerimiskulusid, mille arvelt on võimalik nii festival kui ka eakate pidu atraktiivselt ja huvitavalt läbi viia,” lisas ta.

Kasepää vallavolikogu esimehe Aivar Anijago kinnitusel ehitatakse peoplatsile laulukaar, tantsupõrand, promenaad ja muudki vajalikku.

Pille Tutt usub, et pidu Kasepääl läheb hästi korda.

“Kasepää vallal on pikaajalised kogemused suursündmuste korraldamisel ja selles valdkonnas on tehtud tõhusat koostööd Jõgeva maavalitsuse, omavalitsuste, mittetulundusühingute ja teiste organsatsioonidega. Ja mis saab olla paremat,  kui osta ja maitsta kaunil päeval Peipsi ääres kala ja siinseid aiasaadusi, nautida heatasemelist esinemist nii harrastus- kui ka professionaalsetelt etlejatelt ja tunda end igati mõnusasti,” lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus