Kasepää rammumeeste võistlusel jätkus pinget lõpuni

Bussi paneb üldjuhul liikuma mootor. Möödunud laupäeval Kasepääl peetud rammumeeste võistlusel selgus, et bussi saab ühest paigast teise liigutada ka mootori abita. Selleks tuleb ainult piisavalt tugev mees bussi ette rakendada.

Kasepääl toimunud rammumeeste võistlus oli Eesti amatöörrammumeeste tänavuse karikasarja (seekord kannab see võõrapärast nime Murumets Challenge ehk Murumetsa Väljakutse) kolmas osavõistlus. Peipsi äärde tulid mõõtu võtma kümme rammumeest ning võitja väljaselgitamiseks tehti läbi viis ala.

Esimeseks alaks oligi bussi tõmbamine. Publikule pakkus see, kuidas tublid eesti mehed Volga burlakkide kombel suurt transpordivahendit (tõsi, mitte laeva, vaid bussi) enda järel tirisid, atraktiivset vaatepilti. Ning publikut oli Kasepääl tänu samal ajal toimunud Kalevipoja kala- ja veefestivalile rohkesti.

Kõige kiiremini jaksas bussi punktist A punkti B sikutada Argo Aonurm, ent sarja kahe esimese etapi järel üldliidriks tõusnud Günther Siimenson andis paremuselt teise ajaga märku, et tal pole mingit kavatsust oma head positsiooni loovutada. Järgmisena kavas olnud kompleksalal (selle käigus tuli tassida 105 kilost metallklotsi, 65 kiloseid õllevaate ja sajakilost metallist „kohvrit“) väljendas Siimenson oma kavatsusi veelgi selgemalt ja sai kirja parima aja.

Kivi osutus raskeks pähkliks

“Palgi” tõstmine polnud liidrile paraku nii kontimööda kui mõnele konkurendile. Tõstmist alustati 80-kilosest algraskusest ja iga tõste järel suurendati tõstevahendi massi viie kilo võrra. Kui Siimenson jäi pidama110 kg peale, siis võitja Erik Raag sai sirgetele kätele 130 kg, teiseks tulnud Raiko Borissov 125 kg ning kolmandat kuni viiendat kohta jagama jäänud Alvar Kraav, Mihkel Raadik ja Argo Aonurm 120 kg. Siimensonil tuli jääda koos Mikk Kesteriga kuuendat-seitsmendat kohta jagama. Kolme ala kokkuvõttes läks võistlust 24 punktiga juhtima Argo Aonurm, ent Günther Siimenson jäi talle alla vaid poole punktiga.

Neljas ala, “meremehekõnd” lõi võistlejad, piltlikult öeldes, kahte lehte: kuus meest suutsid 20 meetrise distantsi, 270 kilone raskus seljas, läbi kõndida ja neli meest mitte. Esikolmiku mehed aga mitte lihtsalt ei kõndinud võistlusmaad läbi, vaid tegid seda ka kiiresti: Raiko Borissov kulutas selleks vaid 13,34 sekundit, Argo Aonurm 14,69 sekundit ja Erki Raag 15,06 sekundit. Günther Siimenson tuli 15,66 sekundiga neljandaks ning laskis Argo Aonurme üldarvestuses endast juba kahe ja poole punkti kaugusele: Aonurmel oli pärast nelja ala 33, Siimensonil 30,5 punkti. Tagantpoolt oli Siimensonile aga 30 punktiga kannule tõusnud Erik Raag.

Viimase ala võistlusvahend — 140 kilone ümmarguseks tahutud kivi — osutus õige raskeks “pähkliks”. Kivi üle takistuse tõstmisega tulid toime üldse ainult kolm meest: Erik Raag, Günther Siimenson ja Mihkel Raadik. Esimesed kaks suutsid seda teha suisa kaks korda ja jäid esimest-teist kohta jagama, kolmas sai ühe tõstekorraga kolmanda koha. Ülejäänud, nullimehed jagasid omavahel sõbralikult neljanda kuni kümnenda koha punktid.

Punkte kokku liites selgus, et põneva võistluse esikoht läheb 40 punktiga Günther Siimensonile, teine koht 39,5 punktiga Erik Raagile ja kolmas 37 punktiga Argo Aonurmele.

Aravete meeste kaksikvõit

Siimenson ja Raag on mõlemad Aravete mehed: treenivad koos kohaliku kooli spordihoones ja võitsid juuli lõpus Aravetel toimunud paarisvõistluse, kus traditsioonilisi rammumeeste alasid sooritasid paarid teatevõistluse põhimõttel. Ametilt on Siimenson ehitaja ja Raag päästja.

“Mulle sobivad paremini nn jooksualad, nagu näiteks siin kavas olnud kompleksvõistlus, palk on aga minu “hauakivi”,” ütles Günther Siimenson. “Võistluse lõpuosa kohta võin öelda, et kui ise tulemust ära ei tee, siis aitavad teised. Ehk siis et teiste ebaõnnestumised mängisid mulle võidu kätte. Samas võin öelda, et konkurents osutus tihedamaks kui ootasin. Mul on hea meel, et suutsin sellele vaatamata kindlustada oma juhtpositsiooni sarja üldarvestuses.”

Kui Siimensonil ka sarja viimasel, 15. septembril Maardus toimuval etapil hästi läheb, on tal amatöörsarja võitjana tuleval aastal võimalus osaleda professionaalsete rammumeeste võistlussarjas Strongman GP.

“Kasepääl koguneb rammumeeste võistlust alati jälgima suur hulk toetavat publikut ning ala populariseerimine meie eesmärk ju ongi,” ütles üks võistluse korraldajaid Janek Tobi Eesti Professionaalsete Rammumeeste Ühingust. “Rammumeeste võistlus peab olema võistlejatele raske ja publikule atraktiivne. Ja seda siinne võistlus oli.”