Kasepää kalapüügivõistlusel selgitati paremusjärjestus välja kalade pikkuse järgi

Möödunud laupäeval peeti Peipsi järvel traditsiooniline harrastuskalastajate võistlus “Kasepää Kala 2015″, kus edukamad kalastajad meeste, naiste ja laste arvestuses selgitati välja püütud kalade pikkuse järgi.

Päeva juht, ajakirjanik Vladislav Koržets ütles avatseremoonial traditsioonilised kalamehesoovid “Kivi kotti” ja “Konks sõrme”. 

Osalejaid saja neljakümne ringis

Võistluse ühe korraldaja, Peipsi Harrastuskalastajate Klubi juhatuse esimehe Tarvo Leoni sõnul ei riskinud paljud vesisele jääle tulla, kuid kohale jõudis siiski ligi sada nelikümmend võistlejat.

“Võistluse raames peeti ka Eesti meistrivõistluste punkriarvestuse etapp, millel osales viiskümmend kaks kalameest, kes huvituvad osalemisest Eesti meistrivõistlustel,” ütles Leon.

“Peipsi Harrastuskalastajate Klubi on koos Kasepää vallavalitsusega Kasepää võistlust korraldanud viis aastat. Tänavuseks sündmuseks algasid ettevalmistused kaks kuud tagasi. Seda võistlust saabki läbi viia tänu sponsoritele,” lisas ta.    

Kalapüük on tervislik hobi

“Kasepää Kalal võistlen viiendat korda ja seekord püüdsin üle kümne kala. Elan küll Tallinnas, kuid olen Peipsi Harrastuskalastajate Klubi liige. Peipsi ääres asub ka mu maakodu. Kalastamishobi on  mind viinud püüdma ka Soome, Norra ja Rootsi. Kalapüük on võimalus tervislikult ja meeldivalt looduses aega veeta. Pealegi on talvel kestet järve üksinda oma mõtetega hea olla,” rääkis üks kalastajatest Tõnu Tamm.

Väljaspool arvestust oli püüdmas ka Vladislav Koržets.

“Ei saa ju niisama pealt vaadata, kui mehed püüavad. Ja ikka mõned kalakesed sain kätte ka. Need olid ahvenad. Vähemalt käsi on valge,” märkis ta.

Võitjaid on Kasepää Kalal välja selgitatud mitmel viisil. Tänavu võeti aluseks püütud kalade pikkus. Kasepää vallavanema Jüri  Vooderi sõnul on Kasepää Kala tähelepanuväärseim jääpüügivõistlus Peipsi järvel, kuhu tullakse püüdma väga mitmelt poolt ja ka välismaalt. “Nagu sageli, olid kohal kalandusturistid Lätist,” lisas ta.   

“Kalapüük on Peipsi-äärse  elulaadi oluline osa ja Kasepää Kala on ka kultuurisündmus,” kinnitas Kasepää vallavalitsuse kultuuritöötaja Õnnela Väits.

Kasepää Kala 2015 tulemused

(sulgudes püütud kalade pikkus)                    

Naiste arvestus: 

  1. Nadežda Svätskaja (30,5 cm)

II  Niina Meriväli (22, 5 cm)

III Diana Rebane (21,0 cm) 

Meeste arvestus: I koht Aleksandr Gorin (25, 0 cm)

II koht Reinu Raimets (24, 6 cm)

III koht Ülari Rebane (24,5 cm) 

Laste arvestus: I koht Marko Aljaste (24,0 cm)

II koht Henri Romet Sommer (21,0 cm)

III koht Robert Tatomir (20,0 cm)

Augupuurimisvõistlus

Naised: Nadežda Svätskaja 8, 12 sekundit

Mehed: Tiit Muru 5, 87 sekundit

Noorim osavõtja Villem Heina, sündinud 2010

Vanim osavõtja Anatoli Pedak, sündinud 1932

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus