Kasepää kalapüügivõistlusel selgitati edukamad

Möödunud laupäeval korraldasid Peipsi harrastuskalastajate klubi  ja Kasepää vallavalitsus Peipsi järvel traditsioonilise kalapüügivõistluse Kasepää kala 2016. Kalastajate  paremusjärjestus selgitati seekord välja  püütud kala pikkuse järgi.


Tänavusel võistlusel osales 210 meest,  44 naist ja 24 last.  Kui pealtvaatajad kaasa arvata, kogunes Peipsi järvele ja järve äärde üle neljasaja inimese.

Tavakohaselt avas võistluse kalandusajakirjanik ja -kirjanik Vladislav Koržets, kes tuletas meelde reeglid ja kommenteeris Peipsil toimuvat.

“Ilmastikuolud olid sellised, et peaaegu tulnuks seekordne kalapüügivõistlus ära jätta, nagu see juhtus mitmete jäistel veekogudel planeeritud üritustega.  Tänu põhjalikule ettevalmistusele ja turvalisuse kindlustamisele, õnnestus võistlus siiski läbi viia. Palju abi oli piirivalvuritest, kes ka sündmusel hõljukiga kohal olid. Sarnaselt varasemate kordadega, oli heaks koostööpartneriks Kasepää vald,” rääkis Peipsi harrastuskalastajate klubi eestvedaja Tarvo Leon.

“Et  kalastamine toimus suuresti kalda lähedal, otsustasime seekord võitjad  välja selgitada kalade pikkuse järgi. Pikim püütud kala oli 26 sentimeetri pikkune ahven,” lisas ta. “Kalapüügis jätkus õnne ja nutikust ka tragidel Kasepää valla naistel Nadežda Kuzminil ja Eha Anijagol,” ütles Tarvo Leon.

“Ma polnud kalapüügivõistlusel varem osalenudki. Kasepää kalale, mille organiseerimise kohta palju head kuulnud olin, otsustasin aga tulla.  Korraldajad olidki igas mõttes endast parima andnud. Kalasaak polnud just suur, püüdsin kuus kiiska. Sündmus pakkus aga positiivseid elamusi ja vanima osalejana sain ka mitu meeldivat ja vajalikku auhinda,” ütles Lembit Simmulmann, kunagine põllumajandustegelane ning elupõline jahimees ja kalamees Jõgeva alevikust.

Tarvo Leoni tähelepanekul oli tänavu Kasepää kalale tulnud varasemaga võrreldes rohkem kalatoodete ja püügivahenditega kauplejaid.

Peaauhinna, SnowDog  roomikpuksiiri võitis loosiga    Voldemar Kermik Jõgeva kandist.

JAAN LUKAS

Kasepää Kala 2016 tulemused

Naised

I Nadežda  Kuzmin       

II Eha Anijago      

III Heli Rohi   

Mehed

I  Heino Nõmm     

II Kaido Vään

III Andri Palu  

Lapsed

I   Kevin Reedi              

II Mihail Titov      

III Serena Sarapuu   

Kõige noorem osavõtja  oli 3. detsembril 2010 sündinud Villem Heina, kõige vanem osaleja 25. septembril 1935 sündinud Lembit  Simmulmann.  

blog comments powered by Disqus