Kas üks vald on teisest parem?

Puurmani piirkonna inimesed on alustanud võitlust, et lüüa lahku oma praegusest koduomavalitsusest, Põltsamaa vallast, ning liituda tulevikus hoopiski Tartu vallaga.
Osa Puurmani elanikke süüdistab Põltsamaa valda selles, et otsused sünnivad ilma Puurmani kogukonda kaasamata. Elanikud pole rahul sellega, mis toimub koolitoidu ümber ja Puurmani lossi majandamisega ning investeeringutest jääb nende sõnul Puurmani ilma.
Teisalt ei saa öelda kaugeltki seda, et Puurmanis kõik halvasti oleks või inimesed seal kõik vaesunud ja õnnetud oleksid. Sellel nädalal hakati Puurmani asulasse rajama esimest korda tanklat, varsti peaks kõrvale tulema ka pakiautomaat. Puurmanis jätkab mõisakool, seal on teenuskeskus, tervisekeskus, kauplus, pangaautomaat … Elu Puurmanis ei paista sugugi nii trööstitu olevat. See, et osa elanikke käib tööl Laeva meiereis, ei tähenda veel, et terve Puurmani piirkond peaks samas omavalitsuses Laevaga ehk Tartu vallas olema. Paljud Puurmani elanikud käivad hoopiski Soome tööle. Omad probleemid maapiirkondades on üle kogu Eesti.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus