Kas riigiasutuste äraviimine Jõgevalt on teie jaoks probleem? Kas selle tõttu hääbub siin elu?

Triin, kodune

Muidugi on siia riigiasutusi vaja, inimestele on ju töökohti tarvis. Kõik ei mahu suurtesse linnadesse. Kohalikele inimestele on vaja ka riigi poolt pakutavaid teenuseid. Mul on on olnud põhjust käia töötukassa esinduses ja koos elukaaslasega autoregistrikeskuses. Ka ID -kaarti ja passi saab praegu Jõgeval taotleda. Minul on Palamuse valla elanikuna Jõgevale ja Tartusse võrdne maa, mulle see konkreetselt probleemiks ei ole. Lapsena olen ise palju Jõgeval käinud ja tean, et siin saab kõik toimingud kiiresti ära teha. Pigem need riigiasutused Jõgevale alles ei jää.

Aime, kodune

Riigiasutused peaksid Jõgevale alles jääma. Just praegu lähen sotsiaalkindlustusametisse. Loodan et need asutused siia alles jäävad, kuidas tegelikult läheb, seda ei oska arvata. Kui need asutused siit kaovad, siis tuleb hakata inimestel Tartusse asju ajamas käima. Mina käin ise Tartus sel juhul, kui mind autoga sinna viiakse. Omal käel mulle Tartus käia ei meeldi. Kui kaovad riigiasutused ja seal töötavad inimesed siit ära lähevad, siis jääb vähemaks ka töökohti koolides, lasteaedades, kauplustes.

Rein, pensionär

Mina käisin alles möödunud aastal lubasid vahetamas ja ka teised inimesed käivad sageli autoregistrikeskuses. Pensionärina mul tegelikult teistesse siinsetesse riigiasutustesse asja ei ole. Valla elanikuna pole mul mitu aastat isegi vallavalitsusse asja olnud. Halvem on, et töökohad siit ära kaovad. Siit Tartusse tööle käima hakkava inimese elu muudab see väga keeruliseks. Võib-olla leiab selline inimene lõpuks Tartust ka elamispinna ja ongi Jõgeva jaoks kadunud. Riigiasutused peaksid Jõgevale alles jääma. Aga riigi rahakott on õhuke ja tõenäoliselt ikkagi viiakse riigiasutused siit ära.

Enno, pensionär

Riigiasutused peaksid Jõgevale alles jääma. Mul on vahel mõnda riigiastusse asja olnud, aga väga harva. Sõidan autoga ja käin aeg-ajalt Tartus, mistõttu riigiasutuste Jõgevalt ära viimine minu jaoks probleem ei ole. Jõgeva maakond on nõukogude aegne moodustis ja tegelik suurem tõmbekeskus on hoopis Tartu. Töökohtade kaotuse mõttes on riigiasutuste Jõgevalt ära viimine loomulikult probleem. Siis jääb ju töökohti vähemaks ka lasteaedades, koolides, kauplustes jm. Samas paistab, et riigiasutused viiakse siit ikkagi ära ja ega vastuväited seda ei muuda. See lihtsalt surutakse läbi.

Jevgeni, ehitaja

Mul on ainult Swedpanki kontorit põhjust olnud Jõgeval külastada. Riigiasutustesse pole mul asja olnud. Autoregistrikeskuses olen siiski käinud. Kui ARK siit ära kaoks, siis tuleb neid asju mujal ajada. Kui riigiasutused Jõgevalt ära viidaks, siis minu jaoks see probleem ei oleks. See et töökohad siit ära kaovad, on juba linnavalitsuse mure. Paistab et meie tavakodaniku tahe siin midagi ei maksa ja need asutused viiakse Jõgevalt ära nagunii. Ehkki elu siin selle tulemusena aina hääbub. Peale jääb ikka poliitikute tahe. Paistab, et riigil on vist raha väga vähe.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus