Kas olete talverõõme juba küllalt nautinud?

Kadi-Liis Veiman, õpilane Jõgeva alevikust:

?Ei ütleks, et selliseid rõõme on juba piisavalt palju olnud, kuid ega talv ja lumi pole veel päris otsa saanud. Tänavune talv on olnud eriti mõnus: olen saanud suusatada, kelgutada, lumelauaga sõita, uisutada, lumes möllata ja talvise metsa ilu nautida. Minu jaoks on härmatis, jäälilled  ja lumine mets eriti maagiline. Selle talve vahvamaks sündmuseks kujunes lumelahing Laiuse lossivaremetes. Oli kõva lumemöll, mul õnnestus selles sõjas olla salgajuht. Rõõmu oli ka vastlapäeval, kui käisime kogu perega Laiuse mäel liugu laskmas. Ei jäänud meie kelk ka nendel vastlasõitudel terveks, kuid lõbus lugu oli see, et seekord lõhkus kelgu ema, ja kohe pärast seda, kui ta oli manitsenud meid kelku hoidma.?

Ruth Kaasik, zootehnik Tormast:

?Iga aastaaeg olgu selline, nagu ta olema peab. Kui talv on külm ja lumine, on loota ka korralikku kevadet ja suve. Talverõõmude nautimiseks pole jäänud töö kõrvalt just eriti palju aega, kuid suusatamas ja uisutamas olen paar korda küll käinud. Üks tore suusalkäik oli siis, kui alles kolmandas klassis käiv  naabripoiss kutsus, et läheme ja teeme paar ringi Veerpalu auks. Miks mitte, ja nii tegimegi koos mehega väikese tiiru ära. Metsarajal jooksid meile kitsekesed ette, juba seegi oli elamus. Tegelikult olen küllaltki kehv suusataja, uisutamine istub mulle rohkem, kuid mul on selline abikaasa, kes utsitab mind ja lapsi suuskadele. Uisumaratonile ei saa ma laupäeval minna, kuid noorem poeg tahab kangesti minna.?

Taavi Värnik, elektrik Laiuselt:

?Ega ma saagi neid eriti nautida ? kõigest niipalju, kui kodunt tööle ja koju tagasi. Viimased suusa- ja uisusõidud jäid mul kooliaega. Nüüd tuleb hommikul ukseesine puhtaks lükata ning auto jääst ja lumest puhtaks kraapida. Talvine autosõit on suvisega võrreldes veidi ohtlikum, aga senini on läinud õnneks, et pole autoga ise, ega keegi teine mulle külge libisenud. Kuigi märtsist tohib juba suvekummidega sõita, hoian neid all nii kaua kui lubatud. Ei oskagi öelda, kas just talvest, kuid külmast  on juba küll villand. Olen küllaltki soojalembene ja rõõmu sellestki, et toad olid meil ka käreda külma ajal soojad. Seekord jäi talve tulek hiljemaks, ta nagu ootas seni, kuni saime endale uue gaasikatla töökorda teha.?

Helena Kiis Jõgevalt, Marite ema:

“Talverõõmu on nii palju, et käin lapsega iga päev väljas. Jalutamas ja kelgutamas, kelguvedaja olen muidugi mina. Ise olen saanud sõita vaid niipaljuke, kui lapse issi on ka mind vahel naljaviluks kelgul vedanud. Suuski ja uiske mul enam pole, viimased sõidud jäid kooliaega. Eestimaa talved on külmad, seepärast igatsengi päikesevalgemat ja soojemat aega. Ma pole kuigi külmakartlik, kuid enda ja lapse paksult riidesse toppimine on juba ära tüüdanud. Talvel on korter samuti külm, nii et ka toas peab olema soojalt riides. Suures majas elamisel on ka üks eelis ? pole vaja maja ümbert lund rookida. Muidugi oli meie olümpiasportlaste hea esinemine ka mulle selle talve rõõm.?

Liisa Katt, Sadala Põhikooli õpilane:

?Jah, kooli juures on meil liuväli ja iga päev käin uisutamas. Esmaspäeval oli koolis spordipäev, siis pidime ka aja peale suusatama. Uisutama hakkasin ma juba teises klassis või veelgi varem, kuid suusatamine mulle eriti ei istu. Rohkem meeldib vaadata, kuidas teised suusatavad. Olümpiasõite jälgisin ka. Talverõõmu tegid ka külmad ilmad – siis polnud vaja kooli minna. Lumesõda oleme ka proovinud teha, kuid lumi ei jäänud kokku ja pildusime üksteisele niisama lund kaela. Talvel pole väga vigagi, aga ega see minu lemmikaastaaeg ka ole. Ootan kevadet, siis saab paksudest talveriietest lahti.?

Merli Oras, pereõde Tormast:

?Jah, päris omajagu, kuigi ma pole suur suusataja ega oska uisutada, kuid tali mulle meeldib. Rõõmuraasukest võib leida igas päevas, võtame või tänasegi:  ilm on parasjagu ilus, sajab veidi lumekest, tsipake näitab end ka päike – seegi on talverõõm. Ma pole just külmavares, kuid ööd võiksid olla juba soojemad ? varsti algab ju kevad. Tänavu jäi mul vastlapäeval liug küll tegemata, kuid selle talve suurema elamuse ja pikema liu sain alles hiljuti: käisime Torma rahvatantsurühmaga Virumaal talvisel tantsupeol ja sõitsime kõrgest tuhamäest alla.

ARDI KIVIMETS       

blog comments powered by Disqus