Kas olete suusad juba alla saanud?

Taivo Paeveer, aednik Jõgevalt:

“Detsembris jõudsid tulbid ja krookused mu aias end mullast nõnda kõrgele välja upitada, nagu oleks juba kevad käes. Vanaema aias nägin aga õidepuhkenud võõrasemalilli. Uueks aastaks natuke lund tuli ja sellel nädalal ka parasjagu külma, et minna Laiuse mäele jälle oma lumelauda proovima. Pehme lumega ei saa seda teha, sest lumelauaga sõitmine vajab kõvemat aluspinda. Suusatamine või mingisugune kepikõnd mulle enam pinget ei paku, kuid vajamineva adrenaliini saan talvel lumelauaga ja suvel tsikliga sõites. Talvine sport on mul ka korvpall, suvel saab teha rannavõrkpalli ja lisaks motomatkamisele jalgrattasõitu. Ma ei põlga ka siledatel maanteedel sõitmist, kuid metsaradadel on ikkagi huvitavam.”

Kaisa Krikmann, müüja Jõgevalt:

“Suusad, uisud ja kõik muu spordivarustus on mul olemas ja seda juba lasteaiast saati. Eriti suur suusataja ma ei ole, kuid minu lemmikala on iluuisutamine. Jõgeva koolimajade juurde staadionile ja ka üle raudtee hokiväljakule tehti juba liuväli ja kibelengi sinna, kuid ega enne nädalavahetust ei leia vist selleks aega. Pühapäeval plaanime minna Otepääle suusatamise maailmakarika etappi vaatama. Polegi neid kuulsusi ? Maed ja teisi ? oma silmaga näinud, senini olen näinud nende sõitmisi ja võite vaid telepildist. Tartu suusamaratonile mineku mõtet mul ei ole, kuid Kasepää ? Mustvee uisumaratonist tahan küll osa võtta. No Kalevipoja maratoni sõidan oma viisteist või rohkemgi kilomeetrit ka oma iluuiskudel läbi.”

Kalmer Kampus, täiskasvanute keskkooli abiturient Laiuselt:

“Suusad ja kõik on olemas, kuid pole neid tänavu isegi vaadanud. Tõsist suusatamist ja pikemaid retki pole ma juba mitu aastat teinud, pigem olen niisama mõned korrad liugu lasknud. Laiuse mäel on juba mitmendat talve korraldatud isetehtud ehk tuunitud lumesõiduvahendite võistlusi, sellest olen kõll osa võtnud ja auhindugi saanud. Viimastel talvedel olen hakanud suusatamisele uisutamist eelistama. Meil, Laiusel on ka tiikide peal jääd, kuid õige tihti oleme sõitnud uisutama Jõgeva hokiväljakule. Õige kaua polnudki mul oma uiske ja pidin neid laenutama, kuid siis sai villand ja eelmisel aastal ostsingi endale head uisud. See, et viimaks lund ja külma tuli, on päris hea ja suusatamise maailmakarika etapp saab ikka Eestis toimuda. Tahangi minna Otepääle seda vaatama.”

Jaanika Veel, maakler Jõgevalt:

“Ise pole veel suuski alla saanud ? alles see paksem lumi tuli ?, kuid tütrele oli vaja juba esimesel lumisel hommikul kelk ja suusad välja otsida. Ega talv ja lumi, kuigi seekord tavalistest hiljem tulnud, veel otsa saa ja jõuan ka ise suusatama minna. Eelmistel talvedel on olnud meie pere lemmikkohaks Kuremaa, kus sai ilusate talveilmadega koguni ülepäeviti käidud. Mõnikord tegime vahelduseks mõne suusaretke ka Otepääl. Tänavu pole ma uisutanudki, kuid tütar Laura käis neljapäeval juba hommikul ja õhtul Jõgeva staadioni uisuväljal. Vahel, kui meil ka suvel uisutamistuju tuleb, sõidame Tartusse. Tütar on igatpidi sporditüdruk ja palju kõvem uisutaja, mina vaid kakerdan jääl.”

Hanna Maria Reinumägi, Jõgeva Gümnaasiumi õpilane:

“Veel ei ole, kuid suusad on keldris ja käepärast võtta ning nagu saan natuke mahti, siis lähen kohe kindlasti suusatama. Juba homme, sai seda lund ja talve ju nii kaua oodatud. Vahepeal, kui jõuludel ja koolivaheajal lund ei olnud, siis oligi pettumus, et seekord talve ei tulegi. Nüüd on aga ilus lumi maas ja päikestki paistab ? tore vaadata ja teeb meele rõõmsamaks. Jõgeval on kõige lähem suusatamiskoht Piiri pargis, kuid siin meile eriti ei meeldi. Oleme käinud ikka Kassinurmes või Laiuse ja Kuremaa vahel. Meie pere ja sugulased on enam-vähem kõik suusatajad, vanaema ja vanaisa küll enam mitte. Mulle meeldib ka uisutada ja rulluisudki on olemas, kuid nendega sõitmist ma enam ei harrasta.”

Ladislav Sosnitski, loomakasvataja Sadukülast:

“Suusatamas pole ma käinud juba ammu. Viimati oli see põhikooli ajal, kui sai Luual, Palamusel ja mujalgi võistlustel käidud ja sellest ajast on mul isegi mõni diplom alles. Nüüd tunnevad lumest ja suusatamisest, uisutamisest, kelgutamisest suuremat rõõmu nooremad ? mu kaks poega ja tütart. Eks minagi ootasin talve, et saaks kalale minna. Sellel talvel sain minna Pedja jõele alles detsembri alguses, Peipsi peale saan, kui külma peab, ehk alles sellel või järgmisel nädalavahetusel. Härjanurmes ja Tõrves olen juba mõne ahvena jää alt välja tõmmanud, Peipsil püüan nii viie-kuue kilomeetrini kauguselt kaldast. Eks talvine kalapüük ole samuti sport ja tervisele kasulik.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus