Kas kiviaeg tuleb tagasi?

Lugupeetud Jõgeva linnavolikogu liikmed, mind paneb imestama, kui arad te olete, et ei julgenud kirjutada oma nime linnas toimuvale valimiseelsele eelmängule. Eks peame nüüd meie, valijad, olema natuke detektiivid, et saada teada, kes ikka hääletas endise linnapea umbusaldamise poolt. Olen näinud viimastel aastatel linna ilme muutumist paremuse poole ja olen mõne linna puudutava küsimuse lahendamisel saanud abi otse linnapealt. Linna ilme muutumine toimus rahulikult, ilma sellest ajalehes pasundamata. Viktor Svjatõ?ev ei kiidelnud iga oma pisisammuga, lehes oli vaid mõni vastus seekord võimupirukast ilma jäänud Ants Pajule ja Olavi Annukile. Selle asemel et volikogus tööd teha ja oma seisukohad seal ära vaielda, võeti appi ajaleht, et kiita, kui head ja õiglased nad on.

Ants ja Olavi, me olime ühes parteis, kus ilus kõne maksis rohkem kui tegu. Ajad muutusid ja te hakkasite hüplema nende vahet, kes pakub soojemat kohta. Kui vastavat võimupirukat ei saanud, hüppate teise ja kolmandasse, võib-olla isegi rohkematesse erakondadesse. Ma tunnustan Ants Paju tööd kultuurimälestiste jäädvustamisel, aga miks pead Sa ennast alati kiitma? Püüan mõista: kui pandi paika nn Jõgeva Vaim, näidati seda televiisoris, aga kui oleksid teinud korda ühe linnatänava, siis vaevalt et see oleks saanud nõnda suurt meedia tähelepanu. See kivi sponsoreeriti Eesti Raudtee poolt, aga mulle oleks rohkem meeldinud, kui korda oleks tehtud raudteeületuskoht. Ja kui raha üle jääb, võib ju ka kivi olla. Heakene küll, sõitsid lennukiga Põhjanabale, ega sellest Jõgeva linnal soojem hakanud. Said aga järjekordselt ennast kiita ? Vooremaas muud ei olnudki kui Paju ja Paju. Eelmistel valimistel vedasid Sa jõgevlasi alt, et ei tulnud linnapeaks kohe, nagu lubasid.

Lugesin 7. augusti Vooremaast A. Paju ja O. Annuki filosoofilisi traktaate: oi, kui viltu kõik on, selles on süüdi kõik teised, kuid mitte teie. Kus olite te varem, et volikogus kõik selgeks vaielda? Arvan, et võisite ka varem, kasvõi oma tervise huvides jalutada planeeritava linnastaadioni platsil ja näha seal kasvavaid puid. Kummaline, et märkasite neid alles siis, kui tahtsite leida põhjust linnapeale umbusalduse avaldamiseks ja uut takistust staadioni rahastamiseks. Uus linnapea Heldur Lääne on öelnud, et tema ei tahaks töötada poliitilises tõmbetuules, kuid temagi pani võimule just poliitiline tuul. Head linnavolikogu liikmed, jätke vähemalt ajalehes enese kiitmine ja teiste süüdistamine. Töötage ilma suuri ja kõlavaid sõnu tegemata, siis saate ka kiita. Tibusid loetakse sügisel.

ANNA GUSSEV

blog comments powered by Disqus